Ocena podzespołów laptopa

Witam

Posiadał laptopa o następujących podzespołach:

-Intel Core 2 Duo 1,5GHz

-3 GB ramu DIMM DDR2

-Radeon HD 3470 256 DDR2

-karta muzyczna zintegrowana

Pracuje na windowsie XP. Używam Avasta. Niedawno robiłem format, i na dniach wyczyściłem kompa z wirusów.

Teraz powiedzcie jak oceniacie taki zestaw? Czy cos jest nie tak z kompem czy naprawdę nie dam rady uciągnąć Team Fortess 2, Bioshocka, i Stalkera? Bo te wszystkie gry mi cholernie klatkują i w najniższych je ledwo ciągne. To jak jest z tym moim sprzętem?

Team Fortress powinno działać, a Bioshock i Stalker to raczej wymagające gry i rzeczywiście może być problem z płynnością. Procek i karta nie powalają, poza tym to jest LAPTOP, więc to nie jest to samo, co stacjonarny.

Hmmm… TF2 mi ledwo zipie w najniższych detalach… ;/ A jesli chciałbym jakoś upgradeować kompa do płynnego działania tychże gier mniej więcej od czego bym musiał zacząc?

W sumie dziwi mnie, że te gry ledwo Ci “zipią”. Powinny bezproblemowo chodzić na minimalnych. Obstawiam, że sterowniki do karty graficznej i najnowszy DirectX jest? Jeśli możesz to podaj też temperatury poszczególnych podzespołów gdy grasz. Przydałyby się też logi z HijackThis. A jeśli miałbym coś zmieniać to karta i procek, ram na razie Ci starczy.

Sprawdź czy posiadasz najnowsze sterowniki do karty graficznej może to coś pomoże. Co do upgradu to nie jest komputer stacjonarny, w laptopie nie masz tak dużej możliwości wymiany podzespołów - wymiana procesora czy dołożenie ramu niewiele tu da a grafiki prawie na pewno nie wymienisz.

@freeq52

Ciekawi mnie jak chcesz wymienić kartę graficzną w laptopie ?

Hehe fakt, zagalopowałem się z tą kartą, obok jest po prostu podobny wątek :smiley:

http://wklej.org/id/161110/ logi z hijackthis. Ale nie wiem bo wczoraj czy przed wczoraj miałem sprawdzane logi wiec powinno być czysto.

Znaczy może nie ledwo zipią. Stalker był grywalny w sumie w średnich, ale ostatnio jak byl zainfekowany komp to w minimalnych musialem grac. Ale był grywalny.

Bioshock chodzi i w srednich ale niegrywalnie w minimalnych noo momentami sie nie da po prostu grać.

Team Fortress jak wyżej.

Najbardziej kurde mi na ostatniej zależy chociaż ;/

Sterowników nie moge znaleź ■■■■■■■;/ Do radka.

DirectX chyba najnowszy ale dla wszystkiego sciagam sierpniowy.

Niedługo sie odezwe czy była jakaś zmiana.

Mam nadzieję że nie offtopujemy za bardzo

To są niestety uroki laptopa. Po prostu średniej klasy laptopy nie wyrabiają i spadki fps występują na nich bardzo często. Sam pamiętam motywy, jak fps skakały mi od 10 do 70, także nie wiem co Ci jeszcze poradzić :

Ehh… szkoda musze sobie darować bioshocka na razie ;/ Stalkera całe szczęście udało mi się skonczyć :stuck_out_tongue: Pozostają mi starsze gry :slight_smile: Ok dzięki.