Ocena routera i pytanie o wi-fi


(aju) #1

Mógłbym prosic o ocenę tego routera

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74593991

Znalazłem również taki router

http://allegro.pl/show_item.php?item=75095225

Ma on mozliwośc podłączenia komputera bezprzewodowo, jednak mam pytanie odnośnie tego sposobu. Czy kupując ten router z wi-fi musze dokupywać coś jeszcze do laptopa, aby on wychwycił ten sygnał. Wydaje mi się logiczne iz kupic cos trzeba, jednak pytam się dla pewności. Co bym musiał kupić i za ile. ?


(Prymcio) #2

Są to 2 rózne routery

Pierwszy to router ADSL czyli do neostrady, a drugo to router na standardowe rj-45. Jeśli chodzi o Wi-fi to router/ap do ktorego dales link jest wg. mnie bardzi dobry. Ja takiego urzywam i jestem zadowolony.

Jezeli w laptowie nie ma wbudowanej karty bezprzewodowej to musisz taka dokupic: takie male wielkosc pendriva pod USB lub trosze wieksze na PCMCIA. Jakie ceny to zobacz na allegro. Mysle ze koło 79 - 120zł


(aju) #3

PrYmEk Jeśli masz ten router z WIFI (d-link di524) to mógłbym Cię prosić o jego ocenę. Słyszałem że one często lubią się wieszac i rozłączac - masz z nim coś takiego?

W opisie aukcji pisze że potrzebny jest modem z wyjściem RJ45 ==> czy sagem fast 800 lub thomson speedtouch 330 takie wyjście posiadają?

mógłbys dać przykład :slight_smile:


(Prymcio) #4

Nie mam z nim żadnych problemów. Router działa bez zarzutu, Wi-fi także. Nie ma problemu z zasięgiem, nie wiesza sie, nie rozłącza. No i łatwo sie go konfiguruje. POLECAM ten sprzęt.

Domyślam się ze masz Noostrade. Nie miałem nigdy wiec nie wiem, ale z tego co się orientuje to od modemu jest kabel USB, wiec trzeba by jakoś przejść z USB na RJ-45.

USB

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75745731

PCMCIA

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75768320

(aju) #5

Wielkie dzięki. Co prawda nie kupię tego routera co wcześniej podałem tylko zupełnie jeszcze inny ale twoja wypowiedź w pewnym stopniu mi się przydała. Masz plusika :slight_smile: