Ocena Zasilaczy?

(Krzych1921) #1

Chciałem się dowiedziec który lepszy jest zasilacz i czy wystarczy w zupelosci do Gtx 460 oraz Phenom 955 ? A oto One :

FSP (FSP500-60GHN 85+) 500W 80+ BRONZE

CHIEFTEC (GPS-500A) 500W

Oraz czy 20 ,30zł dołozyc mozna i zakupic Obudowe Cooler master Elite 333 czy tez zakupic Tacens Priora Limited ? Dzięki za Odpowiedz :slight_smile:

(Voodek Debesciak) #2

Co do zasiłki to mogę z całą pewnością polecić ten oto model:

http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-60 ... 00732.html

Dostępny jest też w wersji 500W, aczkolwiek różnica w cenie to 30zł, więc wydaje mi się, że lepiej jest mieć zapas. Fajną sprawą jest jego modularna budowa, przez co w budzie będzie lepsza cyrkulacja powietrza :wink:

(Depedro70) #3

Tu spokojnie wystarczy 500W zasilacz i tak będzie sporo mocy w zapasie.Może być OCZ 500W,modularny niepotrzebne kable nie podłączone.

Podaj ile chciałbyś przeznaczyć na zakup zasilacza i obudowy.Rozważ też taką gdzie nie trzeba używać śrubek,jest to wygodne podczas montażu.

(Krzych1921) #4

Tak więc przeznaczyc chciałbym na te 2 rzeczy ok. 350 zł (Chciałbym się zmiescic w Kwocie za cały sprzęt +- 2150).. Niestety u mnie w Okolicy w Sklepie Komputerowym OCZ-a nie ujrzymy :frowning: Tak więc ..Proszę o Rady =P~

(Voodek Debesciak) #5

OCZ 500W to koszt 260zł, więc ciężko będzie się zmieścić w tym przedziale cenowym z dobrą obudową. Na zasilaczu naprawdę nie warto oszczędzać, gdyż możemy w ten sposób puścić cały zestaw z dymem.

Natomiast obudowę polecam tą:

Sam mam i sobie chwalę. Wszystko możesz kupić w tym sklepie co obudowę, dlatego transport taniej wyjdzie :wink:

(Depedro70) #6

Ciężko będzie się zmieścić w tym budżecie a na zasilaczu nie oszczędzaj.

Blacha w CM Elite 3xx jest dosyć cienka,obudowy różnią się jedynie frontem.Obudowy te mogą wpadać w rezonans jeżeli są nie równo ustawione.

Rozważ jeszcze obudowę Aerocool PSG V9. http://www.proline.pl/?prodid=AER+PGS+VS-9

W tym sklepie znajdziesz też zasilacz Fortron.

(Agatonster) #7

krzychu1921 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Voodek Debesciak) #8

Co do obudowy, to się nie zgodzą. Ta którą podawałem wcale nie wpada w wibracje. Blacha też do najcieńszych nie należy. Jej niewątpliwym plusem są pianki przed przednim panelem, dzięki czemu w obudowie nie zbiera się dużo kurzu. Sam mam ją od sierpnia i jedyne co jest zakurzone to wiatraczek w obudowie.

(Gural7) #9

W wibracje może wpadać z powodu dysku lub jego za mocnego przykręcenia,dlatego warto przykręcać na tyle aby nie wypadał.