Ocena zdjęcia

Witam :slight_smile:

Czy mógłby mi ktoś pomoc? Otóż, bawiłam sie w photoshopie i robiąc prezent dla koleżanki musiałam przerobić jedno zdjęcie… :wink:

Wyciełam głowę osoby wstawiając inną i tu jest moje pytanie: czy widać, że zdjęcie jest w jakikolwiek sposób przerabiane? Czy gdybyście na nie patrzyli zwrócilibyście uwage? Ja robiłam to już tak długo, że naprawde nie potrafię ocenić…zbyt bardzo przykuwam uwage to każdego element :slight_smile:

http://imageshack.us/photo/my-images/685/70195930.jpg/ BARDZO zależy mi na odpowiedzi!

Ja bym sie nie połapał :wink:

zdjęcie wygląda dobrze jak dla mnie to nie trąci jakąś przeróbką

haha pytałam się kilkoro innych osób i jedni powiedzieli, że wygląda ok a drudzy że źle :stuck_out_tongue: a co dziwnego, kiedy pokazałam zdjecie i nie mowiłam co przerobiłam, nie mogi się połapać a kiedy powiedzialam, że zmieniłam głowę powiedzieli “w sumie to widać” :slight_smile:

ale czekam na więcej odopowiedzi :wink:

dzięki!

Bardziej twarz wg mnie nie pasuje do zdjęcia, niż sama głowa :slight_smile:

co masz na myśli? że inny kolor skóry? :slight_smile:

Dobra. Powiem Ci co ja widzę bo w Photoshopie robię różne rzeczy od dawna.

Nie można ocenić tego dobrze przy takim rozmiarze zdjęcia ale masz jeden poważny błąd.

Zauważ że światło pada z przodu a nie z tyłu to skąd ten cień pod brodą. musisz to zlikwidować a jak chcesz trochę zostawić nawet dla podkreślenia to to rozjaśnij to. Efektu wtopienia nie ocenie chyba że mi przyślesz oryginał

to jest oryginał:

ogólnie jest to mój pierwszy raz i nie umiem się prawię w ogole obsługiwać photoshopem ale mysle ze nie wyszlo to tragicznie i jakby się nie przyglądać to wygląda to nawet dobrze? :-k

http://imageshack.us/photo/my-images/687/dddhq.jpg/

I dlaczego na samym początku już napisałaś czego dotyczyła obróbka?

Teraz się nie dowiesz kto by poznał a kto nie :roll:

Jeśli by tylko zerknąć, to nic nie rzuca się specjalnie w oczy.

Jednak jak popatrzysz już z nieco większą uwagą, to wiesz, że coś z tą głową nie tak.

Twarz wygląda trochę jak maska, nie do końca współgra z resztą głowy.

Nie chodzi tu o kolor, co bardziej ułożenie …także całej głowy względem reszty ciała.

Ale jak na początek, to całkiem dobra robota :wink:

w sumie to nie powinnam, racja każdy przykuwa uwagę i widać co jest źle, ale chyba na pierwszy rzut oka wygląda dobrze gdy nie wiemy co przerobione. :stuck_out_tongue:

a głowa jest zbyt to przodu czy w jakim sensie wygląda nienaturalnie?

Poniekąd. “Dorabiana” głowa jest inaczej zwrócona niż oryginalna i w tym problem.

Aby pasowała do linii ramion (framugi okiennej też) powinna być cofnięta i nie wiem czy nie uniesiona do góry.

Wyobraź sobie to, czego nie widać …czyli szyję, ucho, koniec głowy. Zobacz gdzie są a gdzie powinny się znaleźć.

-chyba wiesz już o co chodzi. :wink:

Ogólnie gdybym znalazł ten obrazek w necie, to nie zwróciłbym na nic uwagi i stwierdził, że jest to oryginał.

Gdy zadałaś pytanie: czy widać, że zdjęcie jest w jakikolwiek sposób przerabiane? - od razu rzuciła mi się w oczy głowa dziewczyny. Wg mnie jest ociupinkę za duża względem całej reszty (ale naprawdę to są pixele) oraz minimalnie zbyt wysunięta, ale jest to raczej wrażenie spowodowane ułożeniem ramion, bo patrząc na zdjęcie i wyobrażając sobie jakby wyglądała stojąc prosto, można dojść do wniosku, że ma garba :slight_smile:

Ale ogólnie to bardzo pozytywnie, podejrzewam że 99% z nas nie wiedząc o tym, że zdjęcie było przerabiane, uznałoby je za oryginał :slight_smile:

Zdjęcie jest dobre tylko ta dziewczyna jakoś tak dziwnie wygląda z tym uśmiechem :slight_smile: