Ocena zestawów [3250zł]

To ta UD4P ma zintegrowaną grafikę?:open_mouth: W czym GoodRam będzie lepszy od Patriota wersji pod AMD? Bo na pamięci dużo nie zaoszczędzę, na CF mi bardzo nie zależy bo wyznaję zasadę 1 super karta, niż później 2 średniaki.

Tak Radeona HD3300.

W niczym, ale jest 65 zł tańszy.

Ok lektura dwóch testów trochę pomogła. Faktycznie nie warto dawać 120zł drożej za zintegrowaną grafikę i nieco lepsze chłodzenie. Chodź UD3P, przynajmniej tak było napisane, jest cieplutkie, ale to kwestia dokupienia radiatora za 20zł.

Mówisz, że GoodRam będzie identycznie pracował? To na czym polega różnica, że w Patriocie zrobili AMD PGS - czyli, że lepiej pracuje ten sprzęt z procesorem AMD. Może jest fabrycznie podkręcony?

Jeszcze takie pytanie odnośnie pamięci, na czym polega różnica CL7 a CL9?

CL - CAS Latency, czyli czas w jakim żądania dostępu z kontrolera pamięci są odczytywane przez kolumny na wyprowadzeniach pamięci. Im mniej, tym pamięć ma mniejsze opóźnienie. Im wyższe taktowania, tym zazwyczaj wyższy CL.

Proponowany Patriot ma 1333mhz CL7, a proponowany GoodRam 1600mhz CL9. GoodRam jest szybszy, ale trochę wolniej odczytuje dane. IMHO szybszy i tańszy jest GoodRam, z kompatybilnością nie powinno być problemu. Poza tym z producentami pamięci jest tak samo jak z producentami grafik - najlepiej brać najtańsze, układ i tak, i tak jest ten sam. Tylko inna nalepka :wink:

1m5fbbdtgglolw0uday4.png

Z Waszą pomocą, wyszło mi już 200zł mniej. Do czego mogę dorzucić, bo w sumie jeszcze 200zł mam (a po zmniejszeniu cen za radeony HD4890, mogę mieć kolejne 100zł). Dokupić Phenoma X720, lepszy monitor, pamięć, zasilacz Tagan SuperRock Series 20zł droższy od ModX, czy po prostu zostawić sobie do kieszeni, bądź też zainwestować w audio 5.1?

A może warto wpakować się w Phenoma X4? Albo wiem! Poczekaj na Radeony 5xxx :slight_smile: (5870 - tylko trochę słabsza od GTX 295 - najlepszej jak na razie karty GeForce :slight_smile: )

A jak one cenowo będą stały? Bo czytałem na benchmarku że ma być za 1000zł więc nie wyrobie na nią :stuck_out_tongue:

Wg. pclab.pl HD5870 to wydatek 1350 zł. Rzeczywiście, trochę sporo, ale nie wiadomo czy nie będzie tańszych, bo to karta referencyjna (chyba tak to się nazywało :slight_smile: ). Ew. można jeszcze poczekać na testy 5850, jeżeli wydajność będzie na poziomie 4890 to bierz 4890, bo zapewne będzie tańsza :slight_smile:

Chyba że potrzebujesz kompa już teraz. Wtedy możesz dołożyć do Phenoma II X4 955, albo pójść z kolegami na piwo :slight_smile:

Chyba wybiorę opcja nr.2 czyli odblokowanie rdzeni w x550 i 200zł w kieszeni. Dorzucę też zasilacz Tagan SuperRock Series 500W za 315zł.

Bo HD4890 i tak mi posłuży spooory czas.

Możesz polecić jakiś monitorek? Bo planuję do tego zestawu za 3100zł dać lepszy zasilacz, mianowicie Tagan 500W Super Rock Series. I jeśli wystarczy, to obudowę Antec Gamer Three Hundred, bo ma fajnie przemyślane chłodzenie (chyba że jest podobna, nieco tańsza).

Wcześniej chciałem LG W2261VP-PF (2ms, DVI, HDMI, Full HD)

730 zł ale on drogi troszkę.

boras , 200zł które Ci zostało dołóż do tego Tagan’a, kup lepszy monitor, zainwestuj w lepsze chłodzenie płyty głównej (drobny wydatek), bo ten model się nieźle grzeje. Zmniejszy to nieźle możliwości OC, a to co Ci zostanie dołóż w obudowę, jak nie starczy na Antec 300, również opłacalnym modelem jest Antec 200 :slight_smile:

Antec 200 mi się nie podoba… ten front obudowy jest straszny. A lepszy monitor to jaki?

mgcedzrne7cvozsluxiq.gif

…a nie można wziąć tańszej i porównywalnej karty graficznej?

Mianowicie radka 4870 :roll:

Różnica w tych Radkach jest dość duża (trochę większa niż pomiędzy GTX’em 260 i 275). Tym bardziej, że boras’owi ma starczyć (jak sam pisał) na jak najwięcej czasu. Dodatkowo karta którą wybrał jest dobrego producenta ze znakomitym chłodzeniem Vapor-X i podniesionymi taktami 8)

Różnica w tych Radkach jest dość duża

Proszę mi powiedzieć jaka?

Tylko tyle, że zostały podkręcone zegary? I malutki lifting karty?

http://pclab.pl/art36063.html

przede wszystkim mniej się grzeje, nowy proces technologiczny (niższy), większa wydajność i do tego chłodzenie vaporX= nie ma nic lepszego :slight_smile:

A może zamiast 4870 to 4850? Tańsza w końcu…

Przecież to logiczne że im lepsza karta tym więcej trzeba będzie wyrzucić kasy :slight_smile: A do zestawu za 3250 no nie wypada brać 4870 :slight_smile:

Z chłodzeniem VaporX i tak temperatura będzie znacznie mniejsza…

W którym miejscu? 4870 i 4890 - mają taki sam procesor technologiczny, czyli 55nm. :expressionless:

Taką samą wydajność możemy uzykać po lekkim OC.

Chłodzenie VaporX jest zamontowany na 4850/ 4870/ 4890.

Twoje argumenty kolego są niezbyt dobrane dobrze…

EDIT:

Nie powiem Ci co nie wypada…

Jeśli ktoś chce mieć obudowe za 300 zł, bo wygląd dla niego jest najważniejszy…

To chyba lepiej brać 4870 niż 4850 co nie?

Pewnie, a jeszcze lepiej brać 4890 zamiast 4870…