Ocena zestawu+czy zasilacz podoła?

Witam!

Mam dwa problemy:

Pierwszy polega na skompletowaniu podzespołów do przesiadki na nową platformę za niską cenę z C2D E4300(niepodkręcany bo płyta główna to uniemożliwia) na AM3:

http://www.proline.pl/?p=ASUS+M4A78LT-M+LE

http://www.proline.pl/?p=AMD+II+X3+445+AM3

http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3K2/4GX

Czy to rozsądna konfiguracja? Czy w tej cenie lub niewiele większej+/- 70zł da się coś kupić znacznie lepszego i bardziej przyszłościowego?

Drugim problemem jest zasilacz w związku ze zmianą. Obecnie mam Delta model DPS-300MB B. 300W to stosunkowo mało, dlatego obawiam się że może nie podołać, tym bardziej że chciałbym spróbować odblokować 4 rdzeń. Kalkulator mocy enermaxa podaje mi 272W i 297W odpowiednio dla 3 i 4 rdzeni. Jeżeli niebezpieczne by było uruchamianie nowego sprzętu na tym zasilaczu to jaki niedrogi byście polecili?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc:)

EDIT: Zapomniałem dodać, iż aktualnie mam w komputerze GF 6600GT z którego mogę zrezygnować na rzecz zintegrowanej karty na nowej płycie.(Na kalkulatorze spada zapotrzebowanie z 297W do 252W)

Konfiguracja dosyć dobrze dobrana a co do zasilacza powinien dać radę. Spójrz na mój podpis, enlight 300W radzi sobie z podobnym sprzętem + GF8600GT. :slight_smile:

Bierz najtańsze pamięci 1333MHz, w Proline akurat:

http://www.proline.pl/?p=GEIL+4GB+DDR3+1333+9

Lub Goodramy, ale widzę, że nie mają na magazynie.

Różnicę dokładasz do lepszej płyty:

http://www.proline.pl/?p=MSI+880GM-E41

Nowszy chipset, 4 sloty RAM, lepsza integra (R4250).

Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza i wstaw na forum (ewentualnie poszukaj w internecie).

dscf5007q.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A czy ta płyta MSI będzie równie dobra(wykonaniem, stabilnością) jak Asus? Zawsze unikałem MSI bo nieciekawe opinie jakiś czas temu czytałem.

Zasilacz byłby dobry do starszych komputerów, ma mocne linie 3,3V i 5V. Dzisiejsze podzespoły korzystają głównie z linii 12V, a tą Twój zasilacz ma jedną (15A), co daje maksymalną moc 180W.

Powinien wystarczyć do tego zestawu ze zintegrowaną grafiką, z nieprzesadną liczbą dysków i napędów.

Rozważ zakup:

http://allegro.pl/fortron-fsp350-60-hln … 87161.html

300W na liniach 12V, będziesz mógł dołożyć dosyć wydajną kartę graficzną. No i 2 lata gwarancji.

Szczerze? Uważam, że jeśli ktoś modernizuje kilkuletniego kompa to zmiana zasilacza jest wręcz obowiązkowa. Jeśli interesuje Cię coś markowego i cichego, to zastanów się nad tym. Nie kosztuje majątku a to porządna jednostka zasilająca i zdecydowanie bezpieczniejsza dla nowego sprzętu…

Dziękuje, wezmę tego fortrona :slight_smile: Różnica będzie spora na 12V za niską cenę.

PS. Czy odczuję jakąś różnicę w wydajności po przesiadce? Zastanawiam się czy warto się w to bawić czy zbierać kasę na coś lepszego?

Niekręcony E4300 ma dosyć niskie taktowanie, więc różnicę jak najbardziej odczujesz. No i zawsze to 1 rdzeń więcej, coraz więcej aplikacji wykorzystuje powyżej dwóch rdzeni. Podejrzewam, że w aktualnym komputerze masz również mniej RAM niż zamierzasz kupić, więc zmiana też na plus. Jeśli chodzi o gry, musisz pomyśleć oczywiście o nowej karcie, powoli zbieraj pieniądze :slight_smile:

Tak, obecnie mam tylko 1gb ramu i właśnie ceny ddr2 skusiły mnie na przesiadke na ddr3 i nową platformę przy okazji;)