Ocena zestawu - ewetualne propozycje

JEZELI KTOS MA ZAMIAR WYPOWIADAC SIE NIE W TEMACIE I COS MU SIE NIE PODOBA NIECH ODRAZU ODPUSCI SOBIE PISANIE , BEDE WDZIECZNY

Zastosowanie : programy CADowskie ( Archicad , autocad ) oraz rendering ( tez archicad , 3dstudio bedzie moze cos innego ).

Generalnie rozwazalem sensonwej konfigracji tak aby uzyskac najlepszy zysk w porowaniu do starej , nie az tak duzym kosztem. Planuje zakup : plyty glownej , procesora , pamieci - ewetualnie myslae tez na dyskami w trybie raid , obudowa z zasilka. Aha plyta glowna ze zintegrowana grafa !.

Ostatecznie dzis jak pogadalem jeszcze z paroma osobami , poki co sensowna konfiguracja bylby taki zestaw :

  • gigabyte 8i945G

  • procek P D 805 2,66 2 x 1 mb 533mhz

  • poki co 1 gb ddr2 667

  • stary dysk w ata 133

  • obudowa z zasilka 400w

I teraz jesli okaze sie ze pamieci za malo , to dokupie kolejny 1gb ( moje projekty poki co proste ale rozrasataja sie ). Jesli styknie to zostaje 1gb a dokupie np za kilka miechow.

Jesli okaze sie ze dysk mieli i nie radzi sobie to zakup 2 dyskow pracujacy w raid w trybie 0. Ale jesli stary nadal daje sobie rade to zostaje

Na ten podstawowy konfig wydam okolo 1400 zl ( max myslalem o 2000 ) , jesli bedzie malo to wtedy doinwestuje w odpowiednia czesc.

Co wy na to teraz ?

PS wczesniej mialem dylemat miedzye 805 a 2krotnie drozszym 920 , nadal o tym mysle ale zyska wydajnosci nie bedzie tak duzy i na moje potrzeby 805 da sobie rade.

pzdr

Mam jeszcze pytanie , poniewaz w sumie zostaje mi stary kompe bez dysku i monitora ( kilak stowek za sprzedanie ym wyciagnal ) ale moze dokupic dysk + monitor ( koszt ze 150 zl ) i nowego kompa nie zasmiecac niczym , zadnych antywirusow , firewali itp itd i zainstalowac programy tylko do pracy ? Czy cos takiego ma sens i tez dalo by poprawe stabilnosci i wydajnosci pracy ?

stary komp bedzie do netu i innych [-piii-]

Tak bedziesz mial bardzo dobry komputer…

dokup co trzeba do starego a nowego zostaw w spokoju i nie zasmiecaj go…

dwa prawie identyczne tematy obok siebie ja nic nie bede komentowal :x

hmmm poczytaj jeszcze tutaj

dysk bedzie zwalnial tego kompa, lepiej juz pobawic sie w S-ata, a do projektów mysle, ze lepiej mieć szybki dysk, bo pewne rzeczy robi sie w “locie”, a wtedy dysk lubi domielic :wink:

Napisalem do admina o usniecie poprzedniego tematu.

PROSILEM ZEBY TAKEI OSOBY JAK TY NIC NIE PISALY

dziecko drogie ile masz lat ? zrozum czlowieku ze jak mam fundusz to chce go dobrze zainwestowac i poznac opinie innych osob bo maja wieksze doswiadczenie

NA LITOSC BOSKA NIE PISZ TU NIC WIECEJ !

Wracaj do tematu :

Jak sie okazalo ta plyta o ktorej mowie nie ma kontrolera RAID ( wyzszy model drozszy o 100 zl ). MARIO moze wiec poki co zakupic plyte z RAID a w okolicach wakacji 2 nowe dyski poprostu ? ( chyba ze jak spzedam stary sprzet to zrobie to wiec moze szybciej ).

to moze lepiej sprzedac stare hdd, zapodac 512 ramu i z zaoszczedzonej kaski nowe hdd :] ?

No tak ale 512 ramu to bedzie za malo :confused: , wiem bo tyle teraz mam i kaszana :/.

Moze taka pamiec : http://www.allegro.pl/item90562984_1_gb … dnia_.html

cenowo rewelka ale warto ryzykowac ?

Myślę, że to dobry sprzęt jak na użytek CAD itp :slight_smile: Nie znam się na platformie Intela ale Proc i Mobo ufam, że pasują do siebie bo było tu już troche ludzi co pod Socket A chcieli pakować Celerony itp :slight_smile: Co do dysku to w RAID chyba lepiej będzie się spisywał SATA ponieważ ten standard był m.in. do tego celu zaprojektowany :slight_smile: No i ta zasiłka to mam nadzieję, że prawdziwe 400W a nie jakiś ■■■■ bo nie warto ryzykować jeśli masz popalić taki sprzęt :stuck_out_tongue:

No zasilke to mysle ze nad jakim zasilaczem w okolicy 150-180 zl nadal.

Co do dysku i RAID - podlaczajac 2 dyski w systemie 0 przyrost zapisu odczytu bylby rzedu 50% wiekszy - bo pracuja 2 dyski w tym samym czasie i dziela sie informacjami. Stad pomysl na ten RAID. Plytka gigabyta z raidem jest 100 zl drozsza.

A ta tania pamiec ? jest sens ? nie powiem na 2 kosiach mialbym 200 zl do przodu i kase na dysk np.

Boze juz mnie glowa boli od tego :frowning:

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 10:24

Naszla mnie kolejna mysl , tzn caly czas nie wiem czy warto wybrac ten 2 rdzeniowy procek. W zasadzie aplikacje do renderingu sa ja juz upgradowane i maja oblugiwac takei procki a wiec bedzie znaczna korzysc. Tylko pytanie kiedy tak sie stanie :confused:

Mam 2 procki do wyboru :

  • P 4 3ghz 800 mhz 2mb - 700 zl

  • p D 2,6ghz 533 mhz 2 x 1mb - 530 zl