Ocena zestawu komputerowego

Witam,

Prosiłbym o opinie dotyczące poniższego zestawu. Czy coś zmienić, wymienić itd? Czy Vista będzie na tym chodziła płynnie?

Intel Core 2 Duo E4400 2GHz

Goodram DDR2 2x1024 PC800

Gigabyte GA-P35-S3

HDD Caviar 250GB SataII 16MB

GeForce 8500GT 512MB 128bit PCI-E

DVDRW LG

czytnik kart

obudowa ATX Tracer XENO 400W LCD

monitor Hyundai 17’ LCD T71D 5ms, 700:1

razem ok 2780pln

Zastanawiam się czy nie dołożyć dodatkowo 2GB ramu.

Grafika do wymiany na palita 8600gt 256mb, 512 i tak nie wykorzystasz. Płytkę zmieniłbym na abita IP35-e no i zdecydowanie zasilacz oddzielnie z obudowa ten dołączany to jakiś killer pctow :F Bierz amarcox warriora 400w>allegro

Połowę

Vista, jak to ludzie lubią świecidełka

e2160

900

abit ip35-e

seagate 7200.10 16 mb bufor

palit sonic 8600gt 256, widzę cyferki typu 512 działają

model?

syf nad syfy, buda osobno zasialcz amacrox warrior ax400/450

Tobi taki zestaw zaproponował sprzedawca w sklepie, dlatego pytam. Powiedz mi dlaczego właśnie ten procek i ta grafika, lepsze, tańsze?

Chce się pozbyć zalegającego towaru w magazynie

Lepsza wydajność/lepsze OC w tej samej cenie

Bo są lepsze wydajnościowo, bardziej podatne na o/c i lepiej wykonane. Poczytaj testy np. http://www.egielda.com.pl/, w sklepie sprzedają szroty bo im się to bardziej opłaca (pieniądze), w tym zestawie zawsze zamiast systemu możesz dołożyć pieniądze do 8800.

Pozdrawia,

I będzie pracować bez systemu :lol:

Bardzo słaby zestaw doradził Ci sprzedawca :slight_smile:

Zalegał w sklepie jakiś złom to szuka frajera żeby sie pozbyć

E4300 ewentualnie E2160 + dobry cooler

Abit IP35-E / Asus P5B Deluxe / Abit AB9 QuadGT

chcesz kupić śmiecia to kupuj, obyś się nie zawiódł… dobry monitor LCD to cena od 900zł w górę… jak chcesz kupić coś taniej to polecają Gateway FPD 1985 za około 650zł na PVA, ale coś wzbudza on moje podejrzenia, matryca PVA, Pivot w tej cenie to coś dziwnego… jak masz kupić coś tańszego to właśnie jego…

zmiana, Palit 8600gt lub skombinować kasę na 8800gts 320mb…

Złączono Posta : 29.07.2007 (Nie) 14:35

:lol: w jakim sklepie Ci to polecali? do takiego kompa taki zasilacz :x amacrox ax450pnf, huntkey ap400W… budę oddzielnie…

Procesor: Intel Celeron 2Ghz

HDD: SAMSUNG SP2514N 238 GB ATA

Karta graficzna: ATI Radeon x1650 PRO SE

Ram: 768 MB (512+256)

Drukarka: hp deskjet 3320 series

Głośniki: zwykłe :-p , dwa, małe :stuck_out_tongue_winking_eye:

Napędy: Odtwarzacz DVD i nagrywarka CD

To z tych podstaw.

Chciałbym go przerobić na taki komputer do gier, a jednocześnie muzyczny.

Myślałem o dokupieniu ramu (256 zamienić na 1GB), zakupie nagrywarki DVD (CD zamianie na DVD), kupieniu nowego chłodzenia, bo moje siada (i wtedy o podkręceniu proca) i zmianie głośników na coś mocniejszego (moja karta jest 6-kanałowa).

Wspomnę, ze zmieniałem już 2 razy ram, 1 grafike i 1 dysk i rodzice podchodzą do tego sceptycznie, a jednocześnie nie wyłożą sie na nowy komp.

Co o tym sądzicie?

A ile masz kasy? Teraz nie opłaca sie brnąć w ulepszanie tego lepiej złożyć coś nowego.

jakieś 300 zł, ale nie chodzi mi o kupowanie wszystkiego na raz, nagrywarke moge własciwie kupić teraz. tak a propos wiem, że lepiej złożyć coś nowego. problem jest własnie z rodzicami. raczej sam bede sobie musiał poradzic. a kompa moge ulepszać stopniowo. złożyc bede go musiał raczej na raz, a nie mam aż tylu funduszy. po prostu zastanawiam sie, czy bedzie to w miare dobry komp. JA (w przeciwienstwie do rodziców) staram sie nie patzrec ile w neigo juz kasy wpakowałem…a była to w wiekszosci moja kasa…

Lepiej E2140. Kosztuje 230 zł. E2160 kosztuje ok. 300. Obydwa podkręca się do 3,2 Ghz tak samo na BOX-owym chłodzeniu. Chyba, że ktoś chce 3,5 to wtedy E2160 i musi kupić lepsze chłodzenie a to już w sumie wyjdzie ok. 450 zł. 200 zł. więcej a różnicy nie odczuje.

To kup DVD nie znam sie to nie powiem jaką.

Sprzedaj kość 256 i kup drugą 512 takiej samej firmy z takim samym taktowaniem i timingami i do tego chłodzenie- pentagram 100AlCu powinien wystarczyć. Jednak jest to topienie kasy. Ja próbował bym zebrać jakieś 600-700zł i kupiłbym coś nowego.

No, też może być. o coś takiego mi mniej wiecej chodziło. ale o co ci chodzi z tym czym nowym. cała jednostka centralna?, czy tylko jakies tam komponenty?

Cała jednostka ewentualnie oprócz obudowy. Robiąc te zmiany wiele wzrostu wydajności nie odczujesz a dozbierać jeszcze jakieś 300-500zł i kubić bude to wtedy będzie efekt.

Czyli podsumowując:

Procesor: Intel E2160 lub E4300

RAM: Goodram DDR2 2048MB PC900

Dysk: Seagate 250GB SataII 16MB

Płyta: Abit IP35-E

Grafika: GeForce Palit Sonic 8600GT 256MB

Dźwięk: zintegrowany

DVD-RW: LG (model jeszcze nie wiem jaki)

Obudowa: ATX z LCD

Zasilacz: Amacrox Warrior AX400

Monitor: może ten Gateway FPD 1985

Czy teraz ujdzie?

AX450

I ujdzie :lol:

Ujdzie ale zasiłka ax450 i przydałoby sie dobre chłodzenie na procka bo pewnie będziesz kręcić