Ocena zestawu komputerowego

witam ludzie :slight_smile: napiszcie są sądzicie o komputerze który sobie miesiąc temu kupiłem i czy pogram sobie na nim w jakieś nowe gry i jaką ewentualnie kartę graficzną dokupić kiedyś najlepiej radeon a sprzęt mam taki:

  • procesor AMD A6 X2 A6-5400K Black Edition z radeon HD 7540D

  • płyta głowna gigabyte F2A75N-HD2

  • pamieć ram ddr3 patriot 4gb 1333 mhz

  • dysk twardy Wd 1000gb

  • zasilacz tacens radix vi 650w +85

  • nagrywarka dvd LG

i napiszcie czy nie przesadziłem z zasilaczem czy nie za mocny :smiley:

no zasilacz przesadzony :smiley: 60 zł tańszy corsair vs 450W starczył by i pozwolił jeszcze spokojnie na upgrade o dedykowaną grafikę

Komputer ogólnie do neta ,filmów ok ,a do gier nie za bardzo aczkolwiek wbudowana grafika daje rade nawet tym nowszym gierką typu BF3 po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień graficznych w grze , w przeciwieństwie do procesorów intela z ich integrą w cenie podobnej do tego A6-5400K

Osobiście składając komputer z myślą o grach wybrałbym jednak procesor intela w podobnej cenie ,a później dokupił grafikę

z tymi zestawami APU AMD zawsze potem jest problem jaką grafikę dokupić tak żeby procesor jej nie ograniczał ,i powstaje mnóstwo wątpliwości dokupić czy nie czy zmienić procesor… :smiley:

rozumiem ale jak nie gram w full hd to chyba dobry :smiley: bo gram w takie gry i chodzą bardzo dobrze: skyrim na wysokich medal of honor air borne wiedźmin 1 i nawet gta 4 na średnich i far cry 2 i3 na średnich

A w tej płycie chyba nie ma zintegrowanej karty, czy się mylę? Bo jak zamierzasz na razie jechać na integrze to lepiej np. wziąć, którąś wersję ASUS-a F2A55.

karta jest wbudowana w procesorze a taki własnie komputer sobie kupiłem także już nie kupie nowej płyty głównej. Jedyne co chce dokupić za jakiś czas do jeszcze jedną pamięć ram taką samą jak mam i lepszą kartę graficzną na pewno radeon tylko jeszcze nie wiem jaką a chiałem żeby działała w trybie dual graphic bo procesor i płyta obsługują ten tryb :slight_smile: myślałem nad taką by procesor jej nie ograniczał http://www.gral.pl/Gigabyte+HD6670+2048 … E_807.html

chociaż moge nawet zostawić taką co mam jak na razie.

Jeżeli już to lepiej 7770 OC lub 7790.

w sumie też się zastanawiałem nad tą kartą :smiley: dobrze a powiedzcie mi jak bym chciał kiedyś zmienić chłodzenie na procesorze to na jakie ? Bo na razie mam boxowe

lepiej dozbieraj do 7770