Ocena zestawu za 3650zł

No to po małym remoncie wyszło tak.

Z esc.pl dostawa za 1zł (płyta jest objęta promocją) i aac.com.pl nie wiem ile to wyjdzie ale pewnie tanio.

Teraz tylko uzbierać kasę a mam jej :oops: 25zł :lol: .

no i zestaw teraz jest jak najbardziej ok :wink:

a co do kasy, to jak już uzbierasz (nie wiem kiedy) to się zgłoś ponownie, bo może się coś zmienić np. za miesiąc-dwa :wink:

Mówię, czego doświadczyłem. Zamawiałem CM331 z apollo kilka miesięcy temu, i na tyle miałem zamontowany wentylator (może to jakiś gratis,

ale nic nie wspomnieli w sklepie o tym, więc wydaje mi się, że to jest standardowe wyposażenie obudowy, chociaż teoretycznie mogę się mylić).

“na Patriot’y masz gwarancję że muszą pójść na 1000MhZ, a jeśli nie to na gwarę, więc weź Patriot LLK 2x2GB 800mhZ CL4 ;)”

Sry, ale nie orientuję się, z czego wynika ta gwarancja? Bo wydaje mi się, że dają gwarancję na 800MHz przy CL4. Mylę się? Może jest gwarancja 1000MHz na CL5?

Te Acutake Fan 120 PWM mają wtyczki 4-pinowe. Czy na MSI P45 NEO2-FR nie są przypadkiem gniazda 3-pinowe? Jeżeli tak, to jak podłączyć wtyczki 4-pinowe do gniazda 3-pinowego? Jakie gniazdo jest na hd4870

Tak jeden wentylator w ellite’ach to standard.

Gwarancja 1GHz wynika z SPD w który jest zapisane 1000MHz przy CL5, co oznacza gwarancję producenta.

Da się podpiąć 4pin do 3 pin i na odwrót. Na grafikach zwykle jest mniejsze 2-4pin.

Jeżeli jeden wentylator w ellite już będzie, to nie wystarczy kupić 2 wentylatorów (na graficzną i na przód kompa)?

Ok, z Patriotami rozumiem.

Ale nie wyobrażam sobie podpięcia wtyczki 3-pinowej do 4-pinowego gniazda, wydaje mi się, że plastiki zawadzałyby o siebie…

Przy podpięciu 4-pinowej wtyczki do 3pinowego gniazda mamy możliwość regulacji obrotów?

Zawsze mnie to zastanawiało, a nigdzie nie znalazłem jakiejś sensownej odpowiedzi…

Ja polecam brać AC 12L na tył budy, a ten standardowy zamontować z przodu. Warto wkręcić 2x 8cm wentylatory z boku obudowy do poprawy chłodzenia procesora i karty graficznej.

na bok wystarczy raczej i 1x a z tyłu albo x1 albo x2 najlepiej 8cm bo 12cm są nieco bardziej hałaśliwe

8cm są bardziej hałaśliwe od 12’ek…

To sobie wyobraź, Boxowe chłodzenie od AMD właśnie tak wygląda - wtyczka na chłodzeniu 3 pin, a w mobo 4 pin - ostatni pin sterczy goły.