Ocena zestawu

Witam chciałbym poprosić o ocenę tego zestawu i co w nim zmienić. Cena podobna do aktualnej. Z góry dziękuję!

A nie lepiej wziąć Fatboya RX 590 i dysk HDD 2 TB bo ja taki dysk kupiłem już 3 lata temu i wiem że 1 Tb nie starczyłby na długo…

1 TB to nie tak źle, serio, do lapków na ssd wyżyjesz na 240, karta 590 pod rozwagę, ale niekoniecznie, 580 już też styknie,.

Ja bym Ci zabrał dysk SSd na m2 (i ew. dał sata), dał może trochę tańszą klawiaturę, mniej bajerancką obudowę, tańszą płytę :slight_smile: i za zaoszczędzoną różnicę poszukał i7. Jakby udało się, to i7 starczy na lata i do nowych serii kart a 6 rdzeni i5, jest ok na dzisiaj i ze 2 lata.

Nie wdaję się w dyskusję, wrzucam link jak wg mnie taki zestaw by wyglądał (dyski super dobrane i to co kwestia gustu to zostawiłem).

Jeślibym brał GeForca 1660 to tylko Ti (DDR6 itd), ale kolega idzie, i mu się nie dziwię*, w kartę AMD wtedy wybrałbym RX 590 zamiast 580 i starczy mu na 3-4 lata przy 1080p

*bo nVidia ma szybko wyjeb… na poprzednie generacje kart po wprowadzeniu nowych a GCN od AMD ma wieloletnie wsparcie i optymalizacje sterów… i co najlepsze moderatorzy tego forum bronią ją bo skoro ma monopol to “ma prawo olewać” użytkowników poprzednich generacji…

Jezuuu, nie kupujcie inteli…
Przed chwilą się rozpisywałem o tym zaraz ci podeśle linka…


Chcesz to ci złoże normalny zestaw a nie taki syf

Intele niestety/stety mają lepszą wydajność jednowątkową i może dopiero Ryzen serii 3XXX to zmieni… ale póki co jest jak jest Intel jest lepszy w kilku wątkach a Ryzen w kilkunasto… ale gry póki co wolą to pierwsze…

Róbcie co chcecie, ja stanowczo odradzam, co z tego że jest różnica 10 FPS pomiędzy nimi w grach, jak AMD jest tańszy o 100 w przypadku Ryzena 5 2600, i możesz później zupgradować bios i zamontować nowszy procesor beż zadnych przeróbek, a tutaj?
Musisz Płytę Główną wymieniać, ram kupić, procesor. Bez sensu,

Decyzja autora: mocniejszy jeden wątek i lepsza wydajność, ale ryzyko problemów z upgrade, (nieco) wyższa cena w Intelu, czy odwrotnie z AMD :wink:

Jakie ryzyko? XD
Aktualizujesz bios na nowszy od producenta i śmigasz XDD
Dobre, uśmiałem się troche.

Odrzuciłem monitor oraz klawiaturę to na sam zestaw masz około 3,6-3,7k.
Moja propozycja:


Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16
Płyta główna Socket 1151 ASRock Z370 Pro4
Zasilacz do komputera be quiet! System Power 9 500W
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB
Dysk SSD ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
Procesory Intel Core i5 Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

Jeżeli chcesz aby było taniej zmiana grafiki na Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5