Ocencie sami - zestaw komputerowy

(Mm Urbanek) #1

Oto koncowy zestaw - DOBRY?

1. Dysk twardy Seagate ST3320620AS 7200.10 16MB SATA II 320GB - 290.00 zł

2. Napęd FDD: http://www.allegro.pl/item180999645_nap ... ncja_.html - 4 zl

3. Karta graficzna Palit 7600GS 256MB 128bit DDR3 TV DVI Sonic GeForce 7600 PCI-E - 315.00 zł

4. Mysz A4 Tech OP-3D-2 Niebieska Optyczna PS2 Kabel - 20.00 zł

5. Klawiatura A4 Tech KB-28G PS2 Czarny - game kolorowe klawisze PS2 Kabel - 32.00 zł

6. Procesor AMD 4000+ BOX (65nm) Athlon 64 X2 AM2 - 360.00 zł Jednak sie na tego zdecydowalem.

7. Płyta główna Abit KN9 AMD AM2 NVIDIA nForce4 Ultra ATX - 250.00 zł

8. Napęd optyczny Samsung SH-S182M OEM Czarny LightScribe DVD-RW Wewnętrzny - 110.00 zł

9. Obudowa I-BOX EXTREME 401LBB Bez zasilacza - 69.00 zł

10. Pamięc Corsair 1GB CL5 DDR2 667 1GB - 215 zl

11. Amacrox Warrior AX450-PNF - 153 zl

12. Monitor: http://www.allegro.pl/item183995323_phi ... elkom.html

Prosze o sprawdzenie, a takze oceny 1-10

i pytanie: czy złożenie poszczególnych elementów samemu jest trudne? nigdy nie składałem, tylko wymieniałem ram i kartę grafy> myślę ze najgorzej będzie z płytą główna.. jak myślicie?

(Lukasz102) #2

nie aż tak bardzo ale jak zrobisz sam to będziesz miał satysfakcje :slight_smile:

(klopas) #3

co jest trudne w skladaniu kompa?? przykrecasz do budy plyte i wkladasz zasilacz... najtudniejsze za toba;p;p;p;p;p;p

(Madafaker) #4

Ocena kompa...taki sobie kalkulator... :wink:

Co do samodzielnego składania,jeżeli nigdy tego nie robiłeś lepiej pozostaw to fachowcom...faktycznie największe problemy mogłbyś mieć z prawidłowym podłączeniem wszystkich "kabelków" do płyty...

(Mm Urbanek) #5

Czy jest az tak wiele kabli tego samego kalibru podchodzacych pod plyte glowna?

(Madafaker) #6

Tego samego nie,ale mnogość podłączeń czasami może spowodować pomroczność...zwłaszcza pierwszy raz.Choć z reguły angielsko języczna obszerna instrukcja obsługi do płyty głównej pomaga...

(system) #7

Złóż sam, będziesz miał satysfakcję, fajną zabawę, nauczysz się.

A do tego to wszystko jest łatwe bo masz instrukcje jak podłączyć wszytko na pewno w książce od płyty głównej. I do tego pasuje wszytko tylko w jedno miejsce.

Ja swój komp sam czasem rozkładam z ciekawości i czyszczę go a następnie składam.

(Dawiddek55) #8

kremuwa a system????

(Mm Urbanek) #9

System mam - Windows XP Professional.

Jesli mozecie prosze o ocenianie w kategoriach:

Wydajnosc: 1-10

Wydajnosc/Cena: 1-10

= ew. Uwagi i Propozycje zmian

(Błażej) #10

Zestaw ok.

Ja bym poczekał do 22 kwietnia. Wtedy byś wyrwał jakiegoś E4300 za ~400zł

, wziął 250Gb dysk i ci by starczyło :slight_smile:

(Mm Urbanek) #11

Ale wtedy chyba plyte trzeba by bylo zmienic ;/

(system) #12

Kupuj ten za 2 lata zmienisz na coś lepszego.

Tylko zamontuj dobrze wiatrak od procka bo ja raz w odwrotną stronę zamontowałem to spaliłem Athlona XP 1700+ :confused:

(Błażej) #13

Tak, ale warto dołożyć tą stówke czy troche więcej, żeby kompa nie zmieniać np. za 2lata

(Emilmlo) #14

Przecież radiator ma specjalne wycięcie to nie jest możliwe podłączyć odwrotnie no chyba że sam wiatrak zakładałeś bez radiatora to wtedy jest to możliwe.

(system) #15

Ze wszystkim sobie kolego kremuwa przy składaniu PC sobie jakoś poradzisz... ale pamiętaj o NAJWAŻNIEJSZYM (najczęstszy błąd takich kolesi jak ty) :

niech płyta główna będzie odilozowana miedzianymi (takie złotawe) śróbkami ;] od obudowy. pownieneś je mnieć w obudowie już w montowane , jeśli nie to koniecznie trzeba je "przykręcić" , inaczej pc nie uruchomi sięę

(squeet) #16

Czyli nie może być już plastikowych bolców, podkładek materiałowych?

Chodzi tylko o izolację, którą można osiągnąć kilkoma metodami oraz stabilne i pewne (lecz nie za mocne) umocowanie, żeby płyta nie pracowała za bardzo nad pozycją.

Jakich? :roll:

Proszę nie pisać zdań w całości dużymi literami, bo zniekształca to przekaz.

Proszę również używać polskich liter w pisowni swoich postów i uważać na ich poprawność gramatyczną.

(Mm Urbanek) #17

Chyba dzis kupie, jesli ktos bedzie tak mily i sprawdzi czy te wszystkie elementy sa ze soba w pelni kompatybilne. Widze las rak :slight_smile:

(Jinx83) #18

Są.

Osobiście bym wziął dysk: Hitachi Deskstar T7K500 320 GB cichszy.

Ta grafika od Palita do obowiązkowego O/C inaczej jest niewiele szybsza od wersji DDR2 (400/800). Jak nie chcesz kręcić, nie umiesz- co jest proste, boisz się itp to weź:

GeForce 7600GS Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 256 MB DDR3 - 371 zł

Chyba warto poczekać - na C2D może coś się uda złożyć.

(Mm Urbanek) #19

NIc niczego nie ogranicza?

(Madafaker) #20

W jakim sensie ??

Wymiarowym ??