Ocencie sami - zestaw komputerowy

Oto koncowy zestaw - DOBRY?

  1. Dysk twardy Seagate ST3320620AS 7200.10 16MB SATA II 320GB - 290.00 zł

  2. Napęd FDD: http://www.allegro.pl/item180999645_nap … ncja_.html - 4 zl

  3. Karta graficzna Palit 7600GS 256MB 128bit DDR3 TV DVI Sonic GeForce 7600 PCI-E - 315.00 zł

  4. Mysz A4 Tech OP-3D-2 Niebieska Optyczna PS2 Kabel - 20.00 zł

  5. Klawiatura A4 Tech KB-28G PS2 Czarny - game kolorowe klawisze PS2 Kabel - 32.00 zł

  6. Procesor AMD 4000+ BOX (65nm) Athlon 64 X2 AM2 - 360.00 zł Jednak sie na tego zdecydowalem.

  7. Płyta główna Abit KN9 AMD AM2 NVIDIA nForce4 Ultra ATX - 250.00 zł

  8. Napęd optyczny Samsung SH-S182M OEM Czarny LightScribe DVD-RW Wewnętrzny - 110.00 zł

  9. Obudowa I-BOX EXTREME 401LBB Bez zasilacza - 69.00 zł

  10. Pamięc Corsair 1GB CL5 DDR2 667 1GB - 215 zl

  11. Amacrox Warrior AX450-PNF - 153 zl

  12. Monitor: http://www.allegro.pl/item183995323_phi … elkom.html

Prosze o sprawdzenie, a takze oceny 1-10

i pytanie: czy złożenie poszczególnych elementów samemu jest trudne? nigdy nie składałem, tylko wymieniałem ram i kartę grafy> myślę ze najgorzej będzie z płytą główna… jak myślicie?

nie aż tak bardzo ale jak zrobisz sam to będziesz miał satysfakcje :slight_smile:

co jest trudne w skladaniu kompa?? przykrecasz do budy plyte i wkladasz zasilacz… najtudniejsze za toba;p;p;p;p;p;p

Ocena kompa…taki sobie kalkulator… :wink:

Co do samodzielnego składania,jeżeli nigdy tego nie robiłeś lepiej pozostaw to fachowcom…faktycznie największe problemy mogłbyś mieć z prawidłowym podłączeniem wszystkich “kabelków” do płyty…

Czy jest az tak wiele kabli tego samego kalibru podchodzacych pod plyte glowna?

Tego samego nie,ale mnogość podłączeń czasami może spowodować pomroczność…zwłaszcza pierwszy raz.Choć z reguły angielsko języczna obszerna instrukcja obsługi do płyty głównej pomaga…

Złóż sam, będziesz miał satysfakcję, fajną zabawę, nauczysz się.

A do tego to wszystko jest łatwe bo masz instrukcje jak podłączyć wszytko na pewno w książce od płyty głównej. I do tego pasuje wszytko tylko w jedno miejsce.

Ja swój komp sam czasem rozkładam z ciekawości i czyszczę go a następnie składam.

kremuwa a system???

System mam - Windows XP Professional.

Jesli mozecie prosze o ocenianie w kategoriach:

Wydajnosc: 1-10

Wydajnosc/Cena: 1-10

= ew. Uwagi i Propozycje zmian

Zestaw ok.

Ja bym poczekał do 22 kwietnia. Wtedy byś wyrwał jakiegoś E4300 za ~400zł

, wziął 250Gb dysk i ci by starczyło :slight_smile:

Ale wtedy chyba plyte trzeba by bylo zmienic ;/

Kupuj ten za 2 lata zmienisz na coś lepszego.

Tylko zamontuj dobrze wiatrak od procka bo ja raz w odwrotną stronę zamontowałem to spaliłem Athlona XP 1700+ :confused:

Tak, ale warto dołożyć tą stówke czy troche więcej, żeby kompa nie zmieniać np. za 2lata

Przecież radiator ma specjalne wycięcie to nie jest możliwe podłączyć odwrotnie no chyba że sam wiatrak zakładałeś bez radiatora to wtedy jest to możliwe.

Ze wszystkim sobie kolego kremuwa przy składaniu PC sobie jakoś poradzisz… ale pamiętaj o NAJWAŻNIEJSZYM (najczęstszy błąd takich kolesi jak ty) :

niech płyta główna będzie odilozowana miedzianymi (takie złotawe) śróbkami ;] od obudowy. pownieneś je mnieć w obudowie już w montowane , jeśli nie to koniecznie trzeba je “przykręcić” , inaczej pc nie uruchomi sięę

Czyli nie może być już plastikowych bolców, podkładek materiałowych?

Chodzi tylko o izolację, którą można osiągnąć kilkoma metodami oraz stabilne i pewne (lecz nie za mocne) umocowanie, żeby płyta nie pracowała za bardzo nad pozycją.

Jakich? :roll:

Proszę nie pisać zdań w całości dużymi literami, bo zniekształca to przekaz.

Proszę również używać polskich liter w pisowni swoich postów i uważać na ich poprawność gramatyczną.

Chyba dzis kupie, jesli ktos bedzie tak mily i sprawdzi czy te wszystkie elementy sa ze soba w pelni kompatybilne. Widze las rak :slight_smile:

Są.

Osobiście bym wziął dysk: Hitachi Deskstar T7K500 320 GB cichszy.

Ta grafika od Palita do obowiązkowego O/C inaczej jest niewiele szybsza od wersji DDR2 (400/800). Jak nie chcesz kręcić, nie umiesz- co jest proste, boisz się itp to weź:

GeForce 7600GS Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 256 MB DDR3 - 371 zł

Chyba warto poczekać - na C2D może coś się uda złożyć.

NIc niczego nie ogranicza?

W jakim sensie ??

Wymiarowym ??