Oceńcie tego Składaka

Ramy stykają bo teraz mam aż DDR 512 :lol: Prosze o ocene :stuck_out_tongue:

Płyta główna: ASUS P5E3 - X38, SATA II, DDR 3, PCI-Ex, S-775 - 720 zł

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E6750 - 2.66 GHz BOX / S- 775 - 580 zł

Ram: Kingston DDR3 1024MB 1066MHz CL7 Non-ECC (KVR1066D3N7/1G) - 470 zł

Karta Graficzna: EVGA GeForce 8800 GTS 320MB DDR3 320 bit TV i 2x DVI (PCI-E) - 962 zł

Lub

MSI GeForce 8800 GT 512MB DDR3 256bitTV & 2x DVI (PCI-E) OC - 971 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 272 zł

Cena: 3004 zł

Bez sens kup 2x1GB DDR2 OCZ, Goodrama, Corsaira czy innej markowej

lepsza od gts 320

a zamiast tego proca E8500 ? i inne DDR3 za 2 miechy :slight_smile: bo na razie muszę sobie przemyśleć co złożyć :slight_smile: a ceny pewnie spadną :?

proc dobry jest, o ddr3 zapomnij, może za rok-dwa będą ciekawe. Nie przepłacaj też na tej płycie na x38, kup np msi p35 platinum i będziesz miał spokój. No a za zaoszczędzoną kasę porządną obudowę i chłodzenie na procesor (odpowiednio cooler master centurion t05 i sythe infinity).

kasa jest komp ma być na 3 lata max PCI 2.0 ma :smiley: tylko bęe ram dokładać i grafe zmieniać :slight_smile: powinno styknąc :slight_smile: a tu test tej konfiguracji :mrgreen:

http://forums.tweaktown.com/showthread.php?t=25544

nie bierz DDR3 bo to nie opłacalne a wydajność porównywalna z DDR2 a nie raz niższa…

C2D E6750

Asus P5E IX38 S775 (PCX/DDR2/GL)

2GB Crucial Ballistix 800MHz

GeForce 8800GT

Enermax Liberty 500W

No i pci 2.0 ma tą ciekawą własność że jest nikomu do niczego nie potrzebne, z kolei x38 ma tą ciekawą własność że też jest nikomu do niczego nie potrzebny, ddr3 ma tą ciekawą własność że jest nikomu do niczego nie potrzebny, jedyne co robią to zwiększają cenę, bo wzrost wydajności na poziomie błędu pomiaru to nie jest wzrost, jedyne atrakcyjne elementy w powyższych przykładach to “wyższe numerki” przy nazwach przyciągające naiwnych klientów…

Mniej więcej w cenie tego asusa x38, masz msi p35 DIAMOND a między tymi płytami nie ma żadnego porównania, tak więc zrób z tym co chcesz, ale jeśli w przyszłości masz zamiar “pytać się o radę”, to poprostu pytaj się o radę i tyle, nie musisz dodawać takich propagandowych tekstów sprzedawców komputerów “kup to bo jest droższe ma wyższy nr/więcej mhz’ów a więc jest lepsze” bo gorszego bullshitu często się nie słyszy…

ja chce mieć kompa na lata no nie ? tak słuchałem z tym kompem zamiast płytę na DDR2 co wchodziły kupiłem DDR i mam teraz super kompa pograłem na nim rok i teraz z tymi DDR nie zrobię tak :-x a nie mam zamiaru wydawać znów kasę na drugą płytę i przechodzić z DDR2 na DDR3 a za 3100 zł to opłaca się jak patrząc po wynikach , a i nie patrze na cenę bo jak trzeba da się więcej :slight_smile: ale po co , z najdzie się ktoś z pozytywnym tokiem myślenia ? :?

wątpię, DDR3 to technologia jeszcze nie dopracowana… wysokie timingi sprawiają, że wydajność praktycznie ta sama co w DDR2, a niejednokrotnie niższa…

bo i nie będzie potrzeba… DDR3 zadomowi się w Polsce za co najmniej 1,5 roku przy czym nie wyprze DDR2 tak szybko jak miało to miejsce w przypadku DDR… możesz wziąć płytkę na X38 dzięki temu będziesz miał PCI-E 2.0… obsługa 45nm procesorów intela sprawia, że nie trzeba będzie wymieniać plyty…

ale kupuje to niby za 2 miechy może AMD się coś pochwali zobaczymy :slight_smile: idę spać 8)

sorki ze sie tak dokleje do czyjegoś posta ale :

a czy tak samo mam to grać po uwage jak bede kupował karte grafiki?? nie kupować z ddr3?? bo jakos wszyscy podkreślaja ze na ddr3 to karta o wiele lepsza i zawsze taka polecaja na tym forum

dlatego jak przeczytałem ta wypowiedz to zwatpiłem jak to jest??

pamięć ram ddr3 nie jest opłacalna, pamięć na karcie graficznej jak najbardziej na ddr3. To są dwie rożne rzeczy które nie maja ze sobą nic wspólnego.