Oceńcie zestawy

Składam zestaw komputerowy jak najtańszy ale jak najwydajniejszy i bezpieczniejszy będzie on służył głównie do rozrywki czyli ściąganie plików korzystanie z netu granie i aplikacje biurowe. I mam dylemat pomiędzy athlonem a pentiumem D bo z tego co czytam po necie opinie o wydajności tych dwóch są spzreczne ale nic o to zestawy

proc. athlon 3000+ na am2 box

mobo. asrock am2xli-esata2 na uli lub asus m2v na via lub m2n i m2npv-mx(tańsza) na n-force 430 - co lepsze nie wiem

grafika. galaxy ge-force 7300 gt 256 mb zalman edition

pamięci. DDR2 2x512 twinmos 667 cl5

dysk seagate 160gb

obudowa. ibox orion319sg

proc. intel pentium d 2.8

mobo asrock conroe 945pl lub 945g - w tym drugim przypadku zyskuje garfę w razie w ale czy jest sens

grafika. galaxy ge-force 7300 gt 256 mb zalman edition

pamięci. DDR2 2x512 twinmos 667 cl5

dysk seagate 160gb

obudowa. ibox orion319sg

zasilacz. tu mam największy problem w obu przypadkach zastanawiam się nad modecomem z serii mc 350, 400 a chieftec GPS-350EB-101A-350, GPS-400AA-101A-400.

Także jak możecie podzielcie się wiedzą jeśli macie inne propozycje z chęcia wysłucham tylko miejcie na uwadze zasoby finansowe i fakt że nie będe bawił się w OC. Jak możecie doradźcie konkretny model zasilacza. Z góry dzięuję.

bierz chiefteca… porządna firma i konkretne produkty pod względem jakości…są droższe, ale na zasilaczu nie warto oszczędzać… a co do zestawu to brałbym ten pierwszy…do gier lepiej sie athlon nadaje…

w tle mam emule komunikator przeglądarkę kuriera poczty i dopiero grę włączoną to co jest wówczas wydajniejsze. A pomiędzy zasilaczami przeze mnie wymienionymi nie ma prawie żadnej różnicy cenowej.

to tymbardziej chiefteca polecam… sam jestem użytkownikiem produktu tej firmy i nie mam na co narzekać…

te programy w tle są tylko włączone i nic w nich nie robisz grając, wiec procesora nie zużywają prawie wcale… wybór i tak należy do Ciebie…pozdrower :wink:

jaka konkretna ma być zasilacza żeby udźwigneła ten zestaw ?

400W powinno wystarczyć, ale troche zapasowej mocy nigdy nie zaszkodzi…

skożystałem z kalkulatora do wyliczania mocy zetsawu i wyszło mi że przy zestawie 1 wystarczy modecom mc350 i jeszcze zostaje zapas. Ponoć ten modecom jest lepszy od chiefteca i cichszy.

seborg do jakiej ceny ma być ten komp?

Proponuje

DFI Infinity M2/G nForce 4 Ultra za 390 zł lub Biostar Tforce NForce 4 lub Microstar k9nu Neo-V nvidia 1697 2 ostatnie za 250 zł

AMD A64 3000+ Orleans AM2

Goodram 2x 512 DDR2 667 lub w jednej kości jak masz zamiar np za miesiąc kupić drugą

Galaxy Zalman 128 MB DDR3 1.2 lub 1.4 ns przy tej karcie 128 wystarczy

Dysk Samsung SpinPoint lub Segate jak masz więcej na dysk np 311 zł to Segate Barracuda 250 GB 16 mb buforu z końcówką AS

Zasilacz Lepiej Chineftec czsami te Modecomy podają za dużo na lini +12 lub kup Fortona 350W MDN® lub THA-P 80 zł z allegro, lub Huntkeya 350W (na takim Huntkeyu podkręcono Pentiuma 4 na ~6700 MHz, kosztuje 100 zł)

czytałem dużo dobrego o fortronach i się właśnie zastanawiałem czy pociągnie config nr 1 tanio i bezpiecznie by było jeśli chodzi o płytę to niestety ta dfi to nie wiem czy jest sens takiego zakupu co do mojej osoby bo nie będe bawił sie w oc ludzie doradzają mi asusa na m2n na n-force 430 czy jest lepszy od asrocka na uli ?

Forton pociągnie, ale na drugim zestawem to się nawet nie zastaniawiaj Pentium D to mało wydajna prądożerna grzałka.

AsRock ma dziwne zasilanie AM2 i wtyczka 20 pin i PCB jest nie najlepsze, lepiej kup Microstara K9NU Neo-V Nvidia 1697 lub Biostara Tforce na nForce 4.

Po długim zastanowieniu zdecydowałem i wybrałem

proc. athlon 3000+ na am2 box

mobo. asus m2npv-vm

grafika. galaxy ge-force 7300 gt 256 mb zalman edition

pamięci. DDR2 2x512 twinmos 667 cl5

dysk seagate 160gb

obudowa. ibox orion319sg

zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101A-400W ze względu na silną linie 12v wykorzystywaną przez nowe procesory i karty grafivzne poprzednik 350 ma silną 5. Za wszelka pomoc w doborze podzespołów dzięki wszystkim !