Ochrona dostępu do plików

Ostatnio ustawiłem sobie ponownie hasło na swoje konto w systemie, żeby mi rodzeństwo sie nie wpie… włazilo i wyskoczyłą mi propozycja czy nie chce aktywować ochrony dostępu do plików mojego konta -> samo hasło nic nie daje, bo z innych kont też można normalnie przeglądać pliki z folderu Documents & Settings a ta opcja blokowałąby ową możliwość. Dlatego też uaktywniłem tę funkcję. Potem zdałem sobie sprawę, że pozostałe osoby korzystające z komputera raczej i tak nie przeglądałyby moich plików, a w razie jakiegos problemu z moim kontem nie miałbym w ogóle do niego dostępu z innych kont. Postanowiłem więc zdjąć tę blokadę ale nie wiem jak. W opcjach kont użytkowników w panelu sterowania nie ma takiego punktu. Prosze o pomoc.

W windowsie uruchom pomoc (klawisz F1 z pulpitu) i poczytaj na ten temat! Pisanie tak samo jak czytanie nie boli! :evil: :evil: :evil:

Dziękuje za bardzo wyczerpującą odpowiedź… :? Nie pomyślałeś oczywisćie że pomoc jest tak skonstruowana że musisz wpisać konkretną fraze a ja za chiny ludowe nie pamietam jak to sie dokladnie nazywało, a ręcznie to jak szukanie igły w stogu siana.

Prosze innych użytkowników o pomoc.

na stronie jest program nazywa sie sekretnik tam mozesz ukryc kazdy plik przy instalacji ustalasz haslo kakie bedzie stale podajesz sciezke tam do pliku dub folderu ewentualnie calego dysku poczym dajesz ukryj i wszystkie foldery sa niewidoczne dla nikogo prucz ciebie i zeby przywucic dajesz pokaz lub usun i wszystko program jest pod haslem ochrona prywatnosci

Eee, przepraszam, ale to chyba nie o to chodziło ;] Szukam rozwiązania dalej…

hmm… tak naprawde nie wiem co chcez zrobić, czy zdjąc hasło z systemu :?: a czy może sciągnąć uprawania do folderu :?:

zdjąc hasło systemowe, start-> control userpasswords

usunąc uprawania z folderu, Własciwości danego folderu, zakłądka zabezpieczenia

Idzie o to że w Panelu Sterowania w [Kontach użytkowników] zabezpieczyłem dostęp do plików mojego profilu (w tym wypadku: C:\Documents and Settings\Admin). Czyli z innych kont nie ma do tego folderu w ogóle dostępu (to nie to co samo ustawienie hasła na konto, to nic nie daje tak naprawdę), przy próbie dostępu pojawia się wtedy taki oto komunikat:

screencx4.jpg

Teraz nie jest to mi już potrzebne, a nie wiem jak to wyłączyć, czyli zrobić tak żeby był dostęp z kont innych użytkowników do plików z mojego profilu.

Uff, mam nadzieje, że wytłumaczyłem - to nie ma nic wspólnego z hasłem dostępu do konta użytkownika.

Przywróć system do dnia przed założeniem tego hasła

:arrow: Panel sterowania-> Widok-> odznacz Użyj prostego udostępniania plików(zalecane)

:arrow: documents and settings-> ppm na Twojej nazwie użytkownika -> właściwości -> udostępnianie: odznaczasz uczyń ten folder folderem prywatnym-> zastosuj-> ok

Jeżeli posiadasz Windows XP Home Edition to można wykonąć tylko w Trybie Awaryjnym

lub za pomocą komendy cacls

P.S