Ochrona Pendrive

Witam;]

Poszukuję rady. Na polibudzie czesto używam pendriva do przenoszenia plików i projektów niestety, nie tylko wiedzę sie wynosi najwięcej wirusów i trojanów.

Ostatnio pojawia sie ukryty folder ze zduplikowanymi wcześniejszymi plikami, dodatkowo niektóre poldery dostają rozszerzenie .exe .

Znacie jakieś skuteczne rozwiazanie, np. jakiś antywirus broniący pendriva lub też zabezpieczenie przed zapisywaniem plików bez upoważnienia.

Mam dosyć formatowania pendriva. Używam zbioru aplikacji portable przygotowanych przez PC World i cholercia po zarażeniu nie działaja, a troche mija zainstalowanie ich.

Liczę na pomoc;]

Pozdrawiam forumowiczów dobrychprogramów.

Panda USB Vaccine:

http://panda-usb-vaccine.softonic.pl/

Ale to tylko szczepionka czyli tylko zabezpiecza nie leczy :wink: .

sciagnij Naevius USB Antivirus

Mx One Antivirus - antywirus specjalnie opracowany na nośniki USB. opis.

USB Disk Security - Taki program mi ktoś ostatnio polecił.

Witam.

Ja polecam zainstalować na swoim komputerze NOD32 Antivirus lub Smart Security, są to płatne wersje ale koszt to tylko niecałe 10zł za miesiąc - zobacz na mojej stronie. Od momentu kiedy zastosowałem to rozwiązanie zapomniełem o problemach z Pendrive. Ale dodatkowo należy założyć folder “autorun.inf”, ja założyłem na pendrivie i moich dyskach, jego obecność zablokuje możliwość pojawinia się pliku autorun.inf, który często przenosi zawirusowanie.

Też miałem taki problem jak TY. Ja ten problem rozwiązałem tak: sformatowałem pedrive i za pomocą Flash Disinfector utworzyłem na penie folder autorun.inf a w nim utworzył się dodatkowy plik (samo utworzenie pliku autorun.inf nic nie daje, musi być utworzony najpierw folder). Następnie zainstalowałem na kompie iKill i po każdym włożeniu pena w USB ten program mi go skanuje i pyta czy szkodniki usunąć, klikam na tak i pen jest czysty i mogę z niego korzystać. Aby iKill Ci działał musisz mieć zainstalowanego NETFrameworka w wersji 3.0