Ochrona proaktywna - potrzebna czy nie?

(Mancunian) #1

Ochrona proaktywna w antywirusie - potrzebna czy nie? Jeśli to wyłączę, to będzie to złe dla bezpieczeństwa komputera? W jakim stopniu? Bo trochę denerwuje mnie to, że przy pierwszej lepszej 'operacji' wyskakują mi okienka w antywirusie (zablokować czy dopuścić). Mam Kaspersky'ego 7. Proszę o rady.

(Nowy10) #2

ja mam włączoną i żaden alert mi nie wyskakuje, co to za aplikacje są powodem alertu?

(xeth) #3

mi tam wyskakuje od czasu do czasu czy sie tam na coś zgadzam zazwyczaj jak coś instaluje jak chcesz to możesz wyłączyć nie obniży ci się zbytnio poziom bezpieczeństwa

(Nowy10) #4

z tym bym się nie zgodził

poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie Bezpieczeństwo

(Mancunian) #5

Jak coś instaluję, ostatnio nawet, gdy odznaczałem opcję Zablokuj pasek zadań (ale to drugie zaraz po instalacji KAV).

(xeth) #6

i właśnie dlatego przy instalacji pisze zeby włączyli to zaawansowani userzy a powinni napisać bardziej cierpliwi mi przy instalacji offica alarm wyskoczył z 10 razy i wyłączyłem kacpra az się program zainstalował

(Nowy10) #7

mam KIS 7.0 i żaden komunikat mi nie wyskakuje podczas instalacji Office, zarówno 2003 i 2007

podczas żadnej instalacji mi nie wyskakiwał

(xeth) #8

to może nie masz tego włączonego albo ci się źle zainstalował mi raz sie żle zainstalował jak zmieniałem wersje programu i ta funkcja nie działała chodziarz była włączona i trzeba było przeinstalować

(Nowy10) #9

włączone

w jaki sposób może mi się źle zainstalować?

jeśli bym miał wyłączoną to pojawia się alert Kaspesrkiego

(xeth) #10

czasami nie działają moduły mimo ze kaspersky informuje że wszystko jest w porządku jeśli masz włączoną ochrone rejestru i analize aktywności to muszą ci się pojawiać dosyć często powiadomienia szczególnie przy instalacji programów jeżeli sie nie pojawiają to jest coś nie tak i trzeba przeinstalować

(Mancunian) #11

Zeszliście trochę z tematu... :wink: Które usługi w ochronie proaktywnej są zbędne i ot tak można je odznaczyć?

(xeth) #12

możesz odznaczyć kontrole rejestru bo i tak jak coś instalujesz to bedziesz w tym momencie klikać na pozwól a okienko z pytaniem może wyskoczyć kilkanaście razy i nawet jak by coś było nie tak to się zapewne nie zorientujesz

(Mancunian) #13

Ok. Co jeszcze wyłączyć?