Ochrona proaktywna - potrzebna czy nie?

Ochrona proaktywna w antywirusie - potrzebna czy nie? Jeśli to wyłączę, to będzie to złe dla bezpieczeństwa komputera? W jakim stopniu? Bo trochę denerwuje mnie to, że przy pierwszej lepszej ‘operacji’ wyskakują mi okienka w antywirusie (zablokować czy dopuścić). Mam Kaspersky’ego 7. Proszę o rady.

ja mam włączoną i żaden alert mi nie wyskakuje, co to za aplikacje są powodem alertu?

mi tam wyskakuje od czasu do czasu czy sie tam na coś zgadzam zazwyczaj jak coś instaluje jak chcesz to możesz wyłączyć nie obniży ci się zbytnio poziom bezpieczeństwa

z tym bym się nie zgodził

poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie Bezpieczeństwo

Jak coś instaluję, ostatnio nawet, gdy odznaczałem opcję Zablokuj pasek zadań (ale to drugie zaraz po instalacji KAV).

i właśnie dlatego przy instalacji pisze zeby włączyli to zaawansowani userzy a powinni napisać bardziej cierpliwi mi przy instalacji offica alarm wyskoczył z 10 razy i wyłączyłem kacpra az się program zainstalował

mam KIS 7.0 i żaden komunikat mi nie wyskakuje podczas instalacji Office, zarówno 2003 i 2007

podczas żadnej instalacji mi nie wyskakiwał

to może nie masz tego włączonego albo ci się źle zainstalował mi raz sie żle zainstalował jak zmieniałem wersje programu i ta funkcja nie działała chodziarz była włączona i trzeba było przeinstalować

włączone

w jaki sposób może mi się źle zainstalować?

jeśli bym miał wyłączoną to pojawia się alert Kaspesrkiego

czasami nie działają moduły mimo ze kaspersky informuje że wszystko jest w porządku jeśli masz włączoną ochrone rejestru i analize aktywności to muszą ci się pojawiać dosyć często powiadomienia szczególnie przy instalacji programów jeżeli sie nie pojawiają to jest coś nie tak i trzeba przeinstalować

Zeszliście trochę z tematu… :wink: Które usługi w ochronie proaktywnej są zbędne i ot tak można je odznaczyć?

możesz odznaczyć kontrole rejestru bo i tak jak coś instalujesz to bedziesz w tym momencie klikać na pozwól a okienko z pytaniem może wyskoczyć kilkanaście razy i nawet jak by coś było nie tak to się zapewne nie zorientujesz

Ok. Co jeszcze wyłączyć?