Ochrona przed wirusami przez Avasta

witam, znajde fachowa dusze ktora mi odpowie na pytanie: czy avast wersja darmowa dobrze chroni przed wirusami przychodzacymi czy to na poczte czy na przegladarke np firefoksa? pytam bo mam takowego i problemy z compem zawirusowanym i nie wiem czy to swinstwo siedzi w compie gleboko i dalej szkodzi czy w miedzyczasie przychodzi z netu nowe i avast sobie nie radzi z nim? Mialem np takie ostrzezenia podczas przegladania stron typu gazeta czy onet czy wp ze awast raporotwal jakiegos trojana i ze spokoluz, mam kliknac 'przerwij polaczenie i ze bedzie dobrze. Zadnych informacji ze strony avasta ze cos sie dostalo, ze nie dal rady itedeitepe. Wiec powtarzam pytanie - avast nie daje rady z przychodzacym swinstwem z netu czy mam zylc w compie i takie programy jak avast, malwarebytes nie daja rady usunac tegoz gruntownie. Jest mi ktos w stanie pomoc? Pytalem pare godzin temu na podobny temat, nie znalazlem fachowca ktory by zerknal na zalaczone raporty. Jeno porade zebym zainstalowal kasperskego i nim przeskanowal compa. Co w miedzyczasie robie… z gory dzieki za wszelka pomoc.

Powiem tak:

Ja mam jak najgorsze wspomnienia związane z Avastem, po pierwsze jest strasznie powolny i muli niemiłosiernie, po drugie nie jest dość skuteczny, kilkakrotnie zdarzało się, że nie wykrył zagrożenia.

Kupiłem z gazetą prawną ESET smart security i jestem bardzo zadowolony, program jest bardzo lekki i skuteczny.

Jeśli chcesz darmowy program, możesz sprawdzić Panda clouds, essential od MS. Jest ich kilka, nie wiem jak ze skutecznością, bo nie sprawdzałem wszystkich.

No u mnie avast miał to do siebie, że często wyświetlał fałszywe alarmy.

gavron , podane przez Ciebie antywirusy na każdym polu klękają przed darmowym Avastem!. Avast! jest jednym z 3 najlepszych darmowych programów antywirusowych.

holling , jeśli narzekasz, to kup pisemko z dołączonym płatnym antywirusem, albo zainwestuj w Mac/Unix bądź ściągnij Linux/FreeBSD i ciesz się życiem bez syfu.

WITAJ- a że tak zapytam jaki to avast czyli wersja 4 czy 5? a jeśli skanujesz teraz kacperkiem i nic i malwarebytte tez nic nie wykrył to wynika z tego ,że avast zablokował świństwo dla pewności przeleć jeszcze jakimś skanerem online .

AWAST 5 i MALWAREBYTTE jest dobrym wyborem :slight_smile: jak byś bardzo jeszcze chciał firewalla to obok avasta postaw comodo internet security tylko wez obcje bez antywira bo już masz avasta :slight_smile:

miłego dnia i wieczoru

@sunbeam96

“Avast! jest jednym z 3 najlepszych darmowych programów antywirusowych.”

NA jakiej podstawie to mówisz? Tylko proszę nie przytaczaj mi tu testów. bo mają one podobną wiarygodność jaś komisja MAK.

Od kilku ładnych lat naprawiam klientom szkody spowodowane między innymi avastem. Niestety ten program leci na opinii sprzed kilku lat. Nie jest to dobry program AV.

O. Zaciekawiles mnie - co zatem polecasz gavronie?

awast jest bardzo dobry i bezpieczny bez dwóch zdań

Gdyby leciał na opinii sprzed kilku lat to chyba by już dawno przepadł. A tak to jeden z najlepszych, zapewniających wszechstronną ochronę bezpłatnych antywirusów.

@holling

Biorąc pod uwagę zużycie zasobów systemowych spróbuj Aviry (program jest oczywiście skuteczny):

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiV … 13119.html

Dodatkowo albo zapora systemu Windows, albo któryś z tych programów (zasadniczo albo PC Tools Firewall Plus albo Comodo Firewall):

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Tools-Fi … 12601.html

======

@pozostali, doradzajcie, a nie urządzajcie sobie prywatnych dyskusji …