Ochrona przed zapisem


(Malva94) #1

Witam!

Mam mały problem.

Zeskanowałem sobie dysk G: (moje MP3) i avast znalazł mi konia trojańskiego. lecz problem w tym, że nie mogę skasować tego pliku i wyskakuje mi powiadomienie brzmiące: "NIe można usunąć (...) Dysk jest chroniony przed zapisem. Usuń ochronę przed zapisem lub użyj innego dysku." Co mam zrobić ? Jak usunąć ochronę przed zapisem ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :wink:


(michall36) #2

spróbuj go usunąć z trybu awaryjnego


(TomVoo) #3

Tryb awaryjny nic nie da, bo mp3 zwykle używają własnego systemu plików i to nie Windows blokuje usunięcie pliku.

Mam Sanse Express i miałem podobny problem - rozwiązałem go w ten spsoób, że przegrałem do kompa wszystkie cenne pliki mp3, a następnie sformatowałem pamięć flash korzystając z odpowiedniej pozycji w menu mp3ki. Ewentualne formatowanie mp3 przez windows nie będzie dobrym pomysłem, więc tak jak napisałem skorzystaj z menu mp3ki.


(Malva94) #4

to znaczy?


(TomVoo) #5

Może się mylę, ale zrozumiałem z Twojego postu, że chodzi Ci o mp3 playera. Jeśli chodziło Ci o partycję na dysku, to oczywiście moja porada nie ma tu zastosowania.

Jeśli masz mp3 playera to szukasz w menu odpowiedniej opcji, w stylu foramtuj pamięć albo podobnej.


(Malva94) #6

no tak ale gdy skopiuje na komputer to wtedy także konia trojańskiego przeniosę…


(TomVoo) #7

Namieszałem, bo z postu (tak jak z większości postów na forum) nie wynika o co dokładnie chodzi autorowi wątku.


(TomVoo) #8

Czy Avast podaje w którym pliku zlokalizował trojana? Jeśli tak to chyba nie ma większego problemu ze skopiowaniem zdrowych plików.


(Malva94) #9

A więc mówie jeszcze raz:

Zakupiłem nowego laptopa i chciałem sobie z MP3 na niego nagrać te piosenki ale zanim to zrobiłem chciałem zeskanować moje MP3 na stacjonarnym komputerze aby sprawdzić czy nie ma wirusów. I w pliku “autorun” wykryło konia trojańskiego. I gdy kazałem mojemu antywirusovi (avast) usunąć go wyskoczyło wyżej wymienione powiadomienie.


(Malva94) #10

no tak podał lecz w tym folderze nie widze takiego pliku


(Malva94) #11

ok. na laptopie udało mi się usunąć konia trojańskiego. (na laptopie mam nortona) szczerze polecam nortona ;PP koniec wątku :stuck_out_tongue_winking_eye: