Ochrona systemu.Jakie programy mam a jakie powinienem

Witam zrobilem formata i postanowilem dobrze go zabezpieczyc więc wziolem sprawy w swoje rece zaczolem czytac opisy z dobre pogramy i sciagac. Ale chyba tego za dużo nasciagalem.

Ad aware – planuje go uzywac recznie – zeby nie był urychomiony w procesach, bez monitora live

Avira wszystko wlaczone.

Comodo Firewal bez antywira I nie wiem czy zostawić Defense + czy je wylaczyc.Oraz czy zostawic dodatek Safe Surf ?

Spybot - Search & Destroy jego mam wlaczonego caly czas, ale nie wiem czy wlaczyc ochrone przed zagrozeniami zanim znajda one droge do systemu. Czy tak samo recznie wlaczac co jakis czas.

SpywareBlaster mam wlaczoce restriced sites protection oraz cookie protection dla mozili bo jej uzywam.

Ogolem co zostawic co wywalic co wlaczyc co wylaczyc. Bo jednak mysle ze troche przesadzilem.

Jeszcze jest razem z comodo search ask pakiet. Zostawic go czu usunac ?

Ewentualnie usune wszystko i zainstaluje jeszcze raz.

Wczesniej mialem eseta noda, ad aware-wlaczane recznie, i caly czas sbybot. Firewal Zone Alarm.

Ewentualnie czy zainstalowac 1 pakiet który ma w sobie wszystkie te rzeczy. Najlepiej darmowy ale jeśli warto to Symantec Internet Security 2009 dla przykladu. Albo cos tego typu. Czy lepiej mieć to osobno kazdy program czy lepiej pakiet ?

Najlepiej zainstaluj sobie tylko ESET Nod32 lub ESET Smart Security. Oba te programy są bardzo dobre i nic więcej nie będzie ci trzeba. Ja korzystam z noda już od dłuższego czasu i wszystko jest ok. :slight_smile:

Trochę chyba przesadziłeś z ilością tych programów.

Ja mam avasta home, czułość wysoka.

Comodo IS z Defence+ bez AV, firewal settings - safe mode, alert settins - very high,

defence+ - clean pc mode.

Do tego przejechałem dyski i pamięci przenośne FlashDisinfectorem (profilaktycznie).

Do tego skaner nie rezydentny - Malwarebytes Anti-Malware i NOD32.

Do tej pory żadnej infekcji - ale nigdy nie wiadomo.

I chyba żaden wirus nie ma szans (obym nie wykrakał).

Do tego włączone aktualizacje systemu.

Równie dobry firewall to Online Armour.

Oczywiście mowa tu o programach darmowych.

od jakiegoś czasu mam tylko Malware Defender program nie obciąża komputera

ale tego typu program nie jest dla wszystkich jak chcesz to spróbuj http://www.torchsoft.com/en/md_information.html

Powiem tak.

Najlepiej zainstaluj sobie tylko ESET Nod32 lub ESET Smart Security. Oba te programy są bardzo dobre i nic więcej nie będzie ci trzeba.

Czysta głupota, bo antywirus jest od wykrywania a nie zapobiegania. Racja, nod jest dobry bo nie obciąża systemu, jednak jest płatny i trzeba wersje nowe ściągać albo kupić. Ja sam go mam ale dodatkowo ściągnij Windows Worm Door Cleaner i ustaw tak, aby wszystko było na zielono, ewentualnie na żółto. Wcześniej miałem sam firewall przez 5 miesięcy i po zainstalowaniu antywirusa nic nie dolegało PC, żaden wirus ani trojan. Polecam ZoneAlarm lub SunbeltPersonalFirewall(niby gorszy ale jednak daje radę). Comodo strasznie mi ‘muliło’ komputer więc nie bardzo polecam. Avira? Jakoś nie mam zaufania do tego skanera, miałem i przepuszczała że nawet avast po niej potrafił znajść:/

danyll ,więc jak virus się zainstaluje to av ma cię tylko poinformować ale nie usunąć ?

Po co ci aż 3 programy antyspyware?

AdAware i Spybot służą do tego samego. SpywareBlaster chyba też.

Choć, w przeciwieństwie do programów antywirusowych, nie jest to szkodliwe.

danyll- Nie jest prawdą, że program antywirusowy jest tylko do wykrywania wirusów, jest on też do zapobiegania :stuck_out_tongue: .