Ochudzanie Windows 7

(Adrinnos) #1

Witam, czy ktoś zna dobrą stronkę, gdzie są wypisane zbędne usługi WIndows 7, które można bezpiecznie, bez problemów wyłączyć ?

Chcę powiedzieć, że laptop będzie mieć siec bezprzewodową, a tam zapewne są różne usługi, których lepiej nie wyłączać. Macie jakieś propozycje. Jak coś Windows 7 Home.

(Adrinnos) #2

Tu macie listę procesów, http://img801.imageshack.us/f/beztytuuoa.png/ jakie moge wylaczyc i jaka usluga im przypada ?

Drugie pytanie laptop jest nowy, itp. ale dysk C to 450 gb przestrzeni z czego 420 wolnej, pozniej jest Recovery D, 1.80 GB i HP_Tools ( E) 92 mb.

myslicie jakos podzielic ten dysk twardy czy wszystko na C wrzucać. Jesli podzelic, to jak to zrobic, bo 1. raz mam stycznosc z win 7. Pozdrawiam.

(system) #3

Zastosuj te pliki i zrestartuj po tym komputer.

W7 Home Premium 32

W7 Home Premium 64

(Adrinnos) #4

A jak myślicie na temat 2 pytania ? jakoś rozdzielić te dyski. Np. na 250 200 , czy w Win 7 to nie ma roznicy jak w innych systemach. Aby nie zamulało. Jesli tak, to jak to zrobic pzdr.

(system) #5

Jak masz laptopa na gwarancji, to nie zmieniaj rozmiarów partycji, zostaw jak jest.

(Adrinnos) #6

Juz zrobilem inaczej teraz mam tak :

a wczesniej ten dysk G (jego pojemnosc) byla w C

mam juz po gwarancji czy jak ? bo raczej nie wydaje mi sie, w ogole dzialanie na 1 partycji zmuliloby laptopa. jak myslicie ?

(fiesta) #7

Zaiste ciekawe, co ma repartycjonowanie dysku do gwarancji na komputer ??

(Adrinnos) #8

Teraz juz wiem ze nic :slight_smile: mavelle jednakze troszke pomącił mi tę sprawę.

-- Dodane 19.11.2010 (Pt) 0:23 --

oto liSTA uslug nadal uruchomionych, ktore moge wylaczyc, ktore sa zbedne, z gory dzieki za pomoc :

net idzie przez siec bezprzewodowa jak cos :slight_smile: pozdro

(system) #9

Ma i to bardzo duże, jeśli zamierzasz przywrócić OS z partycji recovery.

Niektóre firmy w konfiguracji przywracania OS'a z partycji recovery, mają zaszyfrowany rozmiar orginalnego dysku z partycją, na którym ma się odbyć przywracanie w/w systemu.

Jeśli rozmiar się nie zgadza, to nie przywrócisz taki system, gdyż świadczy to o tym, że ingerowałeś w dysk komputera/laptopa.

W umowach gwarancyjno-licencyjnych innych firm, może być klauzula, że naruszenie czegokolwiek w takim urządzeniu przez nabywcę, dyskwalifikuje je także z napraw gwarancjnych.

Radzę zatem, aby przetrzymać okres gwarancyjny bez naruszalności jakiejkolwiek z części komputera/laptopa.

(fiesta) #10

A czy ktoś tutaj pisał o problemach z użyciem recovery czy o utracie gwarancji ??

BTW może wróćmy do teamtu wątku :arrow: odchudzanie Sevena.

(Adrinnos) #11

prosiłbym o zobaczenie screenów wyzej napisanym poscie przeze mnie i prosze powiedziec co moge wylaczyc i jaka usluge z gory dzieki

(Piotrkijak) #12

Tak ciężko użyć googli? http://www.google.pl/search?q=zb%C4%99d ... =firefox-a