OCZ 600W StealthXStream czy CHIEFTEC CFT-560-12S

Cześć. Chciałbym kupić nowy zasilacz. Zastanawiam się nad tymi dwoma. Który będzie lepszy? Musi to być zasilacz od użytkownika “juhas” z Allegro ponieważ kupiłem tam już podzespoły inne i chciałbym, żeby były one w jednej paczce. Muszę zalicytować zasilacz jeszcze dzisiaj.

CHIEFTEC CFT-560-12S

OCZ 600W StealthXStream

Obydwa są dobre ale OCZ ma 3 lata gwarancji i 40W w zapasie, a Chieftec tylko 2lata gwarancji

Zanim kupisz zasilacz, przeczytaj artykuł:

http://new.benchmark.pl/index.php/testy … /1206.html

Z tych dwóch wybrał bym Chiefteca, mam zaufanie do tej firmy, ale Ocz także należy do dobrych zasilaczy. Zrób jak chcesz, może lepiej osobno zamówić Corsaira ?

No to raczej zakupie tego OCZa bo myślę, że z 3 lata to bym go miał więc gwarancja mi się przyda.

Nie mogę zamówić osobno bo chcę, żeby zasilacz i karta przyszły jednocześnie. Wtedy wymienię te podzespoły od razu. A w sobotę wyjeżdżam i muszę to zmontować przed wyjazdem.

Mądrze piszesz, jak już Autorze tematu kupujesz zasilacz to kup porzadny, a porządnym i rewelacyjnym wyborem jest tutaj:

http://new.benchmark.pl/index.php/testy … /1212.html

jak authentic_man pisze że

to mu nie mieszaj z innymi z innych źródeł

Nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale ten OCZ 600W ma 4 linie 12V i łącznie 40A, tak?

Jesteśmy profesionalistami tak? Nie polecamy badziewia, tylko porządny i sprawdzony sprzęt.

Jeśli tak to słabo. Proponowany przezemnie ma 54A na 3 liniach 12V łącznie.

Profesjonalista jak ma jasno określone reguły to się ich trzyma a nie kombinuje na boku.

Są 4 linie po 18A co daje trochę więcej niż 40A - spójrz na naklejkę na aukcji

ale w każdym bądź razie do nowych kart ze stajni AMD-Ati i nVidia ten OCZ na pewno starczy.

A czy ten OCZ ma ledowy wentylator?

Też byś tak napisał gdy autor tematu zastaniwiałby się między FELL I 350W, a FELL I 400W?

Gdy reguły określa amator, trzeba doradzić lepsze rozwiązanie.

Peter-88 , amator to ty jesteś. Gdyby użytkownik od którego kupuję podzespoły miał więcej wystawionych zasilaczy, które byłyby lepsze od tego OCZa czy Szefa to byłbym skłonny taki kupić, ale niestety mój budżet na zasilacz jest ograniczony.

Dobrze, Panie profesionalisto. Na rynku jest 50 dobrych zasilaczy i wybieranie między 2 ponieważ koleś z allegro tylko takie ma, świadczy o twoim profesionalnym podejściu do tematu.

P.S Szkoda, że te dwa zasilacze to nie FELLE

3x18A nie da 54W, to jest ilość ile maksymalnie może przesłać jedna linia, realnie jest mniej amperów. Standardy ATX jedna linia nie może przesyłać więcej niż 20A - 240VA, ale te standardy i tak często są tylko na papierze.

Polecam ten art

http://zenfist.pl/pelen.php?id=30

Czarne łopatki nie było by czego podświetlać.

Edycja, chyba ma, z miesiąc temu widziałem test chyba na in4 lub frazpc i świecił na niebiesko, trzeba by przejrzeć te strony.

Z tych dwóch mocą lepszy jest OCZ 600W ~580W na +12

Peter-88 jakby pytał o FEEL to bym z miejsca odradzał ale on podał dwa porządne zasilacze z których jak potwierdza Tobi OCZ jest wydajniejszy.

Dziękujemy, Zapraszamy

Porządne zasilacze - ten który zaproponowałem jest o niebo lepszy i nie ma porównania, ale doradzaj mu OCZ 600W za 220zł .

Są też zasilacze 750W za 220zł , taki też byś mu doradził, gdyby to było OCZ.

Co jest jakaś aukcja z zasilaczami to jest polecany ten Corsair 520W. Nie mówie, że jest zły, ale też są inne równie wydajne i porządne zasilacze. Ja rozumiem jakby tylko Corsair robił zasilacze to trzeba by było coś wybrać. A druga sprawa on kosztuje 299zł a ja tyle kasy nie dam za zasilacz. :slight_smile:

OCZ 600W jest głośnym zasilaczem w porównaniu z Corsairem.

Corsair ma trochę wyższą sprawność, dłużą gwarancje, jest cichy i ma odpinane kable ale jest słabszy na linii +12V od OCZa 600W.

Za 234 zł jest Corsair CMPSU-650TXEU nie ma odpinanych kabli ale jest cichszy i mocniejszy od OCZa 600W, ~624W na linii +12V a OCZ 600W ma ~580W na linii +12V.

[http://www.1komp.pl/produkt-8-2934.htm, … eu_version](http://www.1komp.pl/produkt-8-2934.htm,corsair_zasilacz cmpsu_650txeu_atx_650w_pfc eu_version)

Tak jak Corsair 520W też ma 5 lat gwarancji.

No właśnie i to nie jest już HXEU tylko TXEU. Ale i tak lepszy od tego OCZ, a więc Matek84 Corsair to i tak lepszy wybór.