OCZ HPC czy Transcend aXeRAM?

Witam! Ostatnio kupiłem nowy komputer, w tym oczywiście ram. Złożyłem zestaw z Trascend aXeRAM 800MHz, jednak dopiero teraz zauważyłem, że w sklepie sprzedano mi OCZ Reaper HPC 800MHz (komputer został złożony w sklepie i wysłany kurierem, więc nie miałem jak tego wcześniej zobaczyć, dopiero teraz widzę w Evereście). I tutaj pytanie - który ram jest lepszy, Transcend czy OCZ? ; )

Czyli ty sobie zamówiłeś AxeRamy a oni Ci przysłali OCZ? Bierz samochód i do nich… Dalej już wiesz co robić… ![;

Właśnie tak zrobili… A dokładniej: Najpierw wziąłem płytę główną Foxconn P35A-S i Transcend aXeRAM 1066MHz CL5. Przy składaniu komputera (w ESC.pl) zadzwonili do mnie i powiedzieli, że ten RAM nie pasuje do mojej płyty głównej (P35A-S) i czy mają wymienić na 800MHz czy na inne MoBo. Powiedziałem, żeby wymienili na 800, a mobo zostawili w spokoju. Jak się teraz okazuję - wymienili na 800MHz, tylko, że na OCZ… Teraz pytanie czy mi wymienią… Zadzwonię i się zapytam, chociaż ciemno to widzę…

No skoro zamówiłeś to a dali ci co innego, to muszą wymienić.

Niby czemu te ramy nie miały by pasować do tej płyty? Po za tym OCZ Reaper też sie dobrze kręcą. Sprawdź ile się da twoje podkręcić, jeśli wysoką pójdą to czy jest sens je wymieniać? :stuck_out_tongue:

Transcend aXeRAM 1066MHz CL5 robią sapokojnie 1200 a OCz raperki mogą zapomnieć o tym

Jeżeli będzie reklamował kompa lub pamięci to może być problem gdy faktycznie ram będzie inny od tego który jest na fakturze lub rachunku. Maxforce jak dla mnie to nie ma mowy o 10066Mhz tylko o pamięciach 800Mhz, czytaj ze zrozumieniem. Cubeusz sprawdź czy ram nie ogranicza cię przy OC jeżeli tak to zadzwoń z awanturą tak czy inaczej powinieneś zgłosić różnice w zamawianych pamięciach.

Post nr 3 jak widać zamawiał na początku 1066,zrobili go w konia widocznie nie mieli 1066 to chcieli dać 800 tych widocznie też nie mieli dali mu OCZ.

Heh KAŻDY ZAKUP (niezależnie gdzie) można w 14dni oddać bez podania przyczyny i firma/sklep jest zmuszona Ci oddać kasę. Jeśli będą się coś pluć postrasz ich PIH’em (Państwowa Inspekcja Handlu) i po sprawie, to zawsze skutkuje :wink: Nawet jeśli mają jakieś transparenty “zwrotów nie przyjmujemy” to im to nic nie pomoże bo jest to łamanie prawa. Ja już tak dwóm sklepom koło dupy zrobiłem :wink:

Ok, mogę złożyć reklamacje, tzn. przyślą mi inne ramy… Teraz pytanie - czy na Foxconn P35A-S będą działały TE Ramy? Kiedy składali mi kompa mówili, że trzeba je wymienić bo płyta ich nie obsługuje, ale czytałem kilka komentarzy, w których pisali, że będzie działać. 2: aXeRAMy są na pewno najlepszym wyborem? W sklepie dostępne są te: A-Data 2x1GB 800MHz Vitesta / GoodRam Pro 2x1GB 900MHz / Transcend aXeRAM 2x1GB 800MHz (albo 1066MHz, pytanie wcześniejsze)

Siemka :stuck_out_tongue: Na stronie producenta jest napisane że nie obsługują 1066MHz tylko przy podkręcaniu mogą pójść tyle, a możesz włożyć max 800MHz. Nie zagłębiałem się za bardzo w temat, OCZ Reaper są dobre.

Edit: Sorry Wkładasz 1066MHz wykazuje 800MHz i wtedy możesz ustawić na 1066MHz nie wiem czy tylko ustawiasz ale więcej nie z nich nie wyciśniesz, tak mi się wydaje, choć sam nie jestem pewien.

No właśnie, czy jest w ogóle sens wymieniania x)

http://www.vr-zone.com/articles/Transce … /5345.html

tak się kręcą 1066,to straciłeś

Z 800Mhz jest różnie bo trzeba patrzeć na literkę za kodem N musi być,jak się taką dostanie 1200Mhz lata 2.35V ,1152@2.24V,kończą się przy 1230Mhz@2.4V,to było na x38 Asus maximus,teraz testuje A-date 2x2GB 800Mhz 5-5-5-18 na abicie z singa.

Ale powiem ci jedno w grach i codziennym użytkowaniu różnicy nie zobaczysz 800 CL4 czy 1100 CL5,no chyba że SuperPI lubisz.

Climer26 , ta płyta normalnie obsługuję pamięci ddr2 1066mhz. Jak nie wiesz ocb to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Rozumiem, że możesz się znać jeszcze dobrze, ale nie staraj się przenieść swojej niewiedzy lub złych informacji na kogoś innego.

Oki, Może i jestem w błędzie, to jest możliwe, sorry za niedogodności z mojej strony, jeżeli nie mam racji

Na oficjalnej stronie jest napisane:

Front Side Bus: 1333 / 1066 / 800 MHz (FSB)

Memory: Dual Channel DDR2 800 / 667 x 4 DIMMs, Max 8GB