OCZ Reaper 1066 z CL5 na CL4. Możliwe?

(Rafal Sli) #1

Posiada ktoś te pamięci? Czy można je przetaktować z domyślnych timingów CL5 na niższe zachowując tym samym stabilność systemu?

(suchmen) #2

nie

(Marekglapa) #3

Można zmniejszyć timingi. Tylko, że zmniejszając timingi musisz zmniejszyć taktowanie pamięci. Zabiek imo nieopłacalny.

(Rafal Sli) #4

Podniesienie napięcia nic nie da? Oo

(Mariosti*) #5

Jeśli trafią się super sztuki, zapewnisz im dobre chłodzenie i duże napięcie to jak najbardziej jest to możliwe.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... 3&t=219772

Tutaj widzimy że możliwe jest 1500MHz przy cl 4-4-4-8 + napiecie 3,08V i chłodzenie suchym lodem

(Rafal Sli) #6

W takim razie powiedzcie mi czy do Phenoma II, którego pewnie kiedyś podkręce, lepiej nadadzą sie pamięci wyżej taktowane czy z mniejszymi timingami?

(Adalbert) #7

Różnice między opóźnieniami są mało widoczne, rzadko kiedy w normalnych warunkach 1066MHz pójdzie na CL4.

(Remix) #8

Wiatm!

Właśnie jutro mam zamiar kupić te pamięci 2x2GB 1066, ale chcę je puścić na 900MHz przy 4-4-4-12 - mam nadzieję, że spokojnie da radę. Teraz mam 2x1GB GeIL 667 CL4 @ 800 4-4-4-11 przy napięciu 2,15V FSB 400 i mnożnik 8 co daje mi 3,2GHz na E6600.

FSB ustawię na 450 i ratio na 1:1, ale procek będzie mi ograniczał pamięć, bo 450 przy mnożniku 8 d mi 3,6GHz, a na chłodzeniu powietrzem (Scythe Infinity) to już sporo, a FSB 500 nie ustawię, bo to by dało 4GHz, a tego już mój Infinity nie pociągnie.

Testował już ktoś różne ustawienia tych pamięci? Podobno są bardzo "chłodne" i ładnie śmigają.

(Mariosti*) #9

@Remix

Wszystko zależy od sztuki, mogą trafić się takie które przy żadnym taktowaniu nie pójdą z cl4 mimo iż z cl5 standardowo idą bardzo wysoko... z drugiej strony mogą trafić się takie które przekroczą 800mhz z cl3 przy rozsądnym napięciu.

Jak już będziesz miałe te 1066mhz'owe pamięci to ustawiaj dzielnik tak aby były jak najwyżej taktowane, przy tej podstawce synchro fsb/ram nic nie daje, to nie k7.

(Remix) #10

Hej!

To co uważasz, że lepiej będzie ustawić ratio 8:10 czyli procek FSB 400, a pamięci na 500 (1000), czy nawet 8:12, gdzie procek będzie 400, a pamięci 600(1200). Bo powinny spokojnie pójść na 1200MHz przy CL5.

I co taki zestaw będzie bardziej wydajny, iż synchro 450 procek, (450)900 pamięci i CL4 ??

(Mariosti*) #11

Zdecydowanie tak.

Ale jak wcześniej powiedziałem, tak jest z pamięciami że nie ma co mieć za dużych oczekiwań co do ich oc, bo można się rozczarować, producent ma tylko dotrzymać fabrycznych osiągów. A że reapery mają wiele pochlebnych opinni to można liczyć że dadzą się dobrze podkręcić.

(Remix) #12

Hej!

Właśnie zobaczyłem, że moja płyta ma możliwości ratio: 1:1, 2:3 i 4:5 - przy ustawieniu 4:5 procek będzie szedł bez zmian na FSB 400, a pamięci na fabrycznych (500)1000, więć powinno być spoko. Może rzeczywiście takie coś będzie wydajniejsze... sprawdzę to :slight_smile:

-EDIT-

Właśnie widziałęm na jednym forum, że ustawienie 4:5 przy CPU 400 i RAM 500 jest bardzo wydajne :smiley: - tak też ustawię mój zestawik, bo póki co procek na 3,2GHz jest w zupełności wystarczający.

(Rafal Sli) #13

Nikt mi nie odpowiedział, więc zapytam raz jeszcze. Co jest bardziej wydajne: pamięci 1066MHz ale z CL5, czy 800MHz z CL4? Różnica w cenie między Reaperami wynosi zaledwie 30-40zł.

(Adalbert) #14

Jeszcze zależy od platformy, ale zakładając (bawiąc się we wróżkę), że masz jakiegoś dwurdzeniowego Intela, to wydajniejsze będzie 1066MHz i CL5.

(Rafal Sli) #15

Nie, trzyrdzeniowego Phenoma II. Od czego to zależy?

(Adalbert) #16

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332 - tutaj masz wszystko dokładnie napisane.

Od dwurdzeniowych Athlonów częstotliwość bardziej się liczy niż opóźnienia, więc wydajniejsze będzie 1066MHz CL5 niż 800MHz CL4.

(Rafal Sli) #17

Czy ty masz człowieku coś z głową? Że tak delikatnie zapytam. Piszę że mam TRZYRDZENIOWEGO PHENOMA II, a nie Athlona z dwoma jajkami :sciana:

(Adalbert) #18

" Od dwurdzeniowych Athlonów częstotliwość bardziej się liczy niż opóźnienia" Trochę kultury i czytania ze zrozumieniem...

(Rafal Sli) #19

Tia, polska język, piękna język.