OCZ StealthXStream 500 vs. Corsair HX520 który?

Witam :wink:

Eksperci na tym forum złożyli mi taki oto zestawik :slight_smile:

procesor: Intel Core 2 Duo E8200

płyta główna: Foxconn P35A-S

karta graficzna: Asus GeForce 8800 GTS 512MB

karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Audigy SE

pamięć: Crucial BALLISTIX 4GB Dual 800

dysk: Samsung Spin Point F1 750 GB 32MB

obudowa: Cooler Master Elite 331 Black

oraz zasilacz: OCZ StelathXStream 500W, na innym forum doradzono mi zaś Corasiar-a HX520, podobno OCZ jest bardzo głośny a chyba z samej nazwy wynika iż powinien być cichy ? no i do was pytanie który w końcu wybrać ? bo naprawdę mam mętlik w głowie po czytaniu tych wszystkich opinii :frowning:

Ten i ten jest bardzo dobry.

Ostatnio jednak przekonuje się do Corsair’a i tego bym radził.

A to prawda co mówi się o tym OCZ, jest głośny ?

Różnica w cenie to 100zł także sam nie wiem…

Corsair ma wyższą sprawność i odpinane kable więc imo wybór co do niego byłby chyba jasny :stuck_out_tongue:

OCZ ma 500W i nie odpinane kable do tego jest głośny.

Corsair 520W, odpinane kable, jest cichy ale czasami cewki piszczą.

Ja bym kupił jednak Corsair.

Witam.

Ja bym optował za corsarzem. Po pierwsze bo mam swoją zasiłkę od tego producenta i jest cicha.

Po drugie porównanie tych zasilaczy na stronach producentów wypada jak dla mnie na korzyść corsarza własnie.

OCZ: http://www.ocztechnology.com/products/p … wer_supply

Corsair: http://corsair.com/products/hx.aspx

  • wyższa sprawność Corsair,

  • hałas: nie wiem jak jest z głośnością OCZ ale Corsair HX520 miarę wzrostu obciążenia robi się głośny (do ok. 36dB),

  • odpinane kable Corsair (OCZ z tego co czytam nie ma),

  • OCZ ma silniejsze linie 3.3V, 5V, Corsair z kolei -12V, 5Vsb

  • Corsair ma 3 linie 12V po 18A na każdą (OCZ dwie po 18A).

Wybór należy do Ciebie :slight_smile:

Poszperaj po stronach producentów za głośnością OCZ TEGO WŁAŚNIE MODELU bo to szczególnie może dokuczać.

Pyzdra :stuck_out_tongue:

No co wy OCZ 500W jest głośny? :o omg a ja go miałem kupować :stuck_out_tongue: Nigdzie nie piszą jaki ten OCZ ma hałas w dBa :confused:

Troszke różna klasa zasilaczy nie wiem po co je wogółle porównujecie… proste że corsair jest dużo wyżej w hirarchii, tego ocz’ta można porównywać prędzej do corsaira vx450 a wtedy też ocz wypada bez rewelacji :]

Co do piszczenia cewek to absolutnie każdym zasilaczu może się to przytrafić i to nie jest argument w jakąkolwiek stronę…