OCZ StealthXStream 500W czy Pentagram Silent Force 500W?

(Tomek tls) #1

Mam pytanko który z tych zasilaczy wybrać? Czy Pentagram robi dobre zasilacze? Czy może wziąć OCZtke która wydaje mi się lepszą firmą (właśnie a może mi się wydaje?).

Tzn Chętnie wziąłbym tego Pentagrama (bo ma ATX 12V 8-pinów, i więcej SAT) ale teraz to sam już nie wiem, niech ktoś mi powie który z nich jest lepszy? :smiley:

Linki do strony producenta OCZ

http://www.ocztechnology.com/products/p ... wer_supply

Linki do strony producenta Pentagrama

http://www.pentagram.pl/produkty/tuning ... s_p_9004_4

(Mateusz Free) #2

Mam ten zasilacz OCZ i musze powiedziec ze jestem zadowolony, choc do demonow ciszy to on nie nalezy...

Mi tez teoretycznie OCZ wydaje sie lepsza firma, a o ty Pentagramie malo mi wiadomo.

(Mass9595) #3

Ja mam OCZ'a tylko, że 600w i po około roku użytkowania nie mam do niego żadnych zastrzeżeń :slight_smile: Ja bym brał ocz'a

(Emilmlo) #4

OCZa, bo ma mocniejszą linie +12v.

Tak

(Tomek tls) #5

Linię 12V oba mają taką samą 36A=432W

A spytam tak: kto robi lepsze zasilacze OCZ czy pentagram? :smiley:

Ja byłem za Pentagramem a tu widzę las rąk za OCZ, i bądź tu mądry co brać?

(Emilmlo) #6

OCZ ma 481,5W na +12V

(Tomek tls) #7

!!NOWE/ocz-500w/a.gif'>http://allegro.twojemiejsce.pl/iness/!! ... 500w/a.gif

481,5W to on ma ale dla linii 3.3V, 5V, 12V1 i 12V2. Dla samych linii 12V ma 36A (18+18) a 36A*12V=432W

Więc na linii 12V ma tyle samo co pentagram czyli 36A

(Licence) #8

Wobec tego proponuję wybrać tańszy. Ani jedna, ani druga firma nie należy do czarnej listy zasilaczy.

(Mateusz Free) #9

Jedyne co to Pentagram moze byc ciut cichszy ;D Przynajmniej sadzac po nazwie :lol:

(pakeroso) #10

W OCZ słychać delikatny pisk po wyłączeniu komputera, a poza tym spoko jest.

(Jjoasz) #11

jedno ale... OCZ nie ma MOA (ukladziku odpowiedzialnego za overamperarz na mostkach - 'taka' oszczednosc) - wersja sxs500 napewno, wyzsze do 600 nie wiem, od 600 zaczynaja sie z limitem na A :roll:

a poniewaz zastosowali mostki 100A/110C, to jest to calkiem mozliwe...

owszem, bo ma podtrzymanie wentyla, gdy za goracy :slight_smile:

(Mateusz Free) #12

Owszem, ale to raczej cewka piszyczy, moze stac dwa dni wylaczony i tak bedzie piszczec, no chyba ze sie pstryknie wylacznik z tylu ;D

Przydaloby sie zalac ta cewke jakims sylikonem, ale i tak slychac tylko z b.bliska.

(Jjoasz) #13

moj nie piszczy...

a jak piszczy, to odeslac na gwarancje - ma 3 lata w koncu

(Tomek tls) #14

Przetłumacz mi to na polski :smiley:

(Znaczy że OCZ jest dobry bo czegoś tam nie ma i go nie ogranicza, czy jest zły bo pojechali po kosztach i tego nie ma?)

Ktoś tu powiedział że kierować się ceną, mam je okazje nabyć mniej więcej w tej samej cenie, chociaż OCZ prawdopobnie drożej by wyszedł.

A jak to jest w 'hierarchii zasilaczy', który jest 'wyżej' OCZ czy Pentagram?

(Jjoasz) #15

ocz sxs500 to fsp500-60gln, czyli blue storm II

wiekszosc producentow stosuje zabezpieczenia przeciw nadmiernemu wykorzystaniu mocy, czyli nie pojedziesz wiecej niz fabryka dala... ale np. corsair hx450 daje w praktyce ponad 550W w sumie, bo ma bardzo wysoko ustawiony limit zabezpieczen (podobnie antec earthwatts 500, ktory jest blizniakiem)...

sa i inne rodzynki, ale wiekszosc trzyma sie norm - to poniekad promocja :wink:

(Ctr) #16

ja bym brał pentagrama.