Oczyszczenie systemu z wszelakich syfów

Witam. Otóż od jakiegoś czasu system zaczął mi wolniej chodzić. Wszystko zaczęło dość znacznie wolniej chodzić, chciałbym przeskanować kompa. Przeskanowałem go avastem, znalazł 3 wirusy, przeniosłem je do kwarantanny. Teraz skanuję system SpyHunterem i moim oczom ukazała się liczba 1801 zagrożeń, a jeszcze skan się nie zakończył. Czy po usunięciu wszystkich tych zagrożeń nie zostaną usunięte pliki niezbędne do dalszego funkcjonowania systemu? Pytam, ponieważ kiedyś przeskanowałem kompa jakimś antimalware, znalazł kilka zagrożeń, które usunąłem i komp dostał takiej zadyszki, że musiałem robić formata, zostały usunięte jakieś pliki systemowe. Czy SpyHunter nie zamuli mi jeszcze bardziej kompa? Może polecacie jakiś inny program? Chodzi mi też, żeby ktoś ogólnie zerknął na logi z mojego kompa, nie wiem, kiedyś OTL był polecanym programem. Chcę możliwie jak najbardziej przyspieszyć mojego kompa i oczyścić go z wszelkich syfów bez konieczności formatowania dysku. Tu zdaję się na Was.

Witam !

Jak już to użyj

Malwarebytes Anti-Malware 2.0.2

Ja bym na Twoim miejscu zrobił punkt przywracania i ściągnął bootowalnego antywira kaspersky, avira itp i przeskanował dysk bez pośrednictwa systemu.

Lufcik,

Szczerze mówiąc dla laika to Twoje stwierdzenie niewiele mówi :slight_smile:

SpyHunter to szkodliwy program służący do wyłudzania opłaty za pełną wersję.

Wykrywa nieistniejące wirusy, bo żeby cokolwiek usunąć trzeba zapłacić.

już rozwijam.

Utwórz sobie punkt przywracania systemu tak na wszelki wypadek.

Narzędzia systemowe -> przywracanie systemu

 

Pobierz to http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html

Wypal obraz na płycie głównej.

Uruchom komputer od nowa i ustaw rozruch z płyty cd tak jakbyś instalował system oprtacyjny.

 

Uruchomi Ci się program antywirusowy bez udziału systemu operacyjnego. Potem zacznij skanowanie całego dysku

W takim razie odstawię go na bok. Może najprościej będzie jak podam logi z komputera. Tylko jakiego programu użyć? :slight_smile:

VTi

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.