Od Achillesa do Rambo

(Kam) #1

Witam.

Z polaka dostałem temat do opracowania, jest to: "Od Achillesa do Rambo". Wg mnie malo sensowny, ale jak sie ma poloniste wychowanego na westernach... Zupełnie nie wiem od czego zacząc to pisac, nie wiem zbytnio co napisac, chodz znam wiekszosc mitow, historie wojny trojanskiej, postac Achillesa i cala reszte mitycznych wymyslow, lecz nie wiem jak opracowac ten temat... Jesli mozecie, to podeslijcie mi jakies propozycje. Podkreslam, ze nie prosze Was o napisanie pracy oczywiscie ani nic podobnego, tylko nakierowanie mnie moze jakas teza czy czymkolwiek, zebym mogl cos napisac. :smiley:

(Monczkin) #2

np.

jak ewoluowało pojęcie bohatera na przestrzeni wieków - jakie przymioty i jak był postrzegany bohater w czasach Homera, a jak współcześnie

(Kam) #3

Mi właśnie wpadło coś takiego: jak wytłumaczyć nieustającą popularność bohaterów “masowej wyobraźni”. Mi się wydaje, że praca będzie dobra, jeśli uwagę zwrócę na postacie dzisiejszych filmów i książek. Popularność tych postaci itp. Można by opisać, że np. Achilles tak wkół się w pamięć ludzi, że na podstawie jego charakteru, w dzisiejszych czasach mamy takie postacie jak np. Superman czy ten Rambo…