Od czego zacząć kupno?

Chciałbym kupić nowy procesor AMD Phenom II i nową myszkę bezprzewodową Razer Mamba tylko nie mam tyle kasy żeby kupić 2 rzeczy. A na intel 5 nie chcę zbierać kasy bo AMD kosztuje ok.300 a intel 5 ok.800, jak coś to mysz kosztuje ok.400-500

1.Co kupić pierwsze ?

2.Różnice pomiędzy AMD Phenom II a Intel 5

3.Czy warto kupić mysz bezprzewodową niż jak mam przewodową ?

4.Czy AMD Phenom II jest dobry i warto kupić ?

Idanox , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ad 1. Czego bardziej potrzebujesz.

Ad 2. Phenom 2 jest na poziomie i3, i5 jest wydajniejsza (zależ od zastosowań)

Ad 3. Odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz bezprzewodowej myszy.

Ad 4. Phenom 2 x4 jest doby w swoim przedziale cenowym ale np. w niektórych grach przegrywa z Pentiumem G8xx który kosztuje ok 240zł.

1.to co na obecną chwile jest ci bardziej potrzebne. nie podałeś jakie masz obecnie bebechy więć nikt nie zgadnie czy warto wymieniać i czy w ogóle będzie ci pasować.

2.jeśli porównać zbliżone jakościowo modele to główna różnica to cena i wydajność.

3.jeśli ci nie przeszkadza kabel w myszce to nie warto i ZDECYDOWANIE nie warto kupować Razer Mamba. ta myszka działa na bateriach do 16h co jak dla mnie (kilka lat korzystałem z myszek bez kabla) jest tragiczne jak za taką absurdalną cene, więcej będziesz tą myszke ładował lub używał na kablu niż na bateriach dlatego by wydać 500zł na to gdy za pół cenu można dostać o wiele lepsze to trzeba albo być kompletnie głupim albo być rozpuszczonym bachorem któremu rodzice wszystko kupią.

4.nie wiem co rozumiesz przez dobry? to nie ciastka i jak najbardziej w 100% spełnia swoją role więc jak się nie ma lub nie chce wydawac prawie 2 razy tyle na intela to tak, warto.

Pamiętaj, że jak masz teraz AMD to jak zdecydujesz się na Intela to dochodzą jeszcze koszty zmiany płyty głównej.