Od czego zależy jaką kartę Graf. wybiorę?

Cześć, chciałbym wymienić swoją kartę graficzną. Ale niektórzy mówią tak, niektórzy inaczej - Mianowicie chodzi mi o to czy mogę sobie wybrać kartę graficzną jaka tylko mi się podoba, czy też od czegoś to zależy. Jeżeli karta graficzna może mi nie wejść, nie będę kupował w ciemno. Od czego zależy jaką kartę graficzną wybiorę?

Od tego jaką masz płytę główną jaki zasilacz i jaką obudowę to tak w skrócie

Warto też ją dopasować wydajnościowo do reszty sprzętu i do własnych potrzeb. No i oczywiście zależy ile masz pieniędzy.

Jeśli posiadasz wolne wejście PCI-E x16 i wydajny zasilacz, to możesz pozwolić sobie na dowolną kartę pracującą na PCI-E x16, pod warunkiem, że zmieści się do obudowy :wink:

Nie ma sensu jednak wkładanie high-endowej karty graficznej do zestawu z dolnej półki. Chyba rozumiesz…

Jaki model płyty głównej oraz jaka marka i model zasilacza?

Pozdrawiam!

Jeszcze procesor,bo wolny będzie spowalniał kartę,to procesor przekazuje karce informacje o położeniu punktów grafiki 3D w przestrzeni,od tego zaczyna się generacja pojedynczej klatki w grach,jeśli będzie za wolny,to zamiast 30,40 klatek na sekundę osiągniesz ledwie 15 klatek,karta będzie bezczynnie czekać na dane,więc kombinacja Sempron LE+nowy GeForce nie ma sensu

podaj specyfikację sprzętu, do tego polecam program Everest. Podaj model płyty głównej, procesor, pamięci i zobaczymy co da się zrobić :slight_smile: