Od ilu lat Inteligo? :)

(Bartekrejman) #1

Proste pytanie: Minimalnie W jakim wieku musze być aby założyć konto inteligo? :slight_smile:

(aju) #2

13 lat ale potrzebna z tego co pamiętam zgoda rodziców.

Wszystko jest w pomocy inteligo.

(Barti041) #3

a jakby można to przy okazjii może wiesz do jakich kont dali by mi kartę debetową?

(Bartekrejman) #4

Wow :o 13 lat? to sie nie spodziewalem To sproboje zalozyc. Mam teraz w PEKAO i jest kijowo ;/

I... aju twoj 5555 post :D:D:D:D:D:D:D

(aju) #5

Więc wnioskując widać że osoba mająca 13 lat konto może otworzyć :slight_smile:

W działach NIE technicznych licznik postów jest wyłączony.

Gdyby był włączony to był by to 7333 mój post ;]

(Bartekrejman) #6

oo wlasnie poczytalem juz troche i cos tam bylo o tym ze od 13 juz mozna... fajnie

Też rowniutka liczba ;]

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:15

A i jeszcze jedno jak ktos moze ma inteligo czy sa oplaty za prowadzenie konta?

(Clubbasse207) #7

tak są :?

karta 99 groszy oraz 5 zł za prowadzeniue konta :stuck_out_tongue:

zwalniają cię z opłat jeśli masz wpływy na konto ~~ 3000 zł miesięcznie :?

(twoje dzienne saldo wynosi 100zł)

(Błażej) #8

:shock:

Niezły bank trzeba przyznać :slight_smile:

Taki mały OT ale zawsze coś:

Zamiast Inteligo, lepiej wybierz mBank(IzzyKonto). 0zł za prowadzenie konta, oraz 0zł za kartę.

(Die Eye) #9

Posiadam, i jestem zadowolony. Praktycznie 0 kosztów :slight_smile:

(Morgenowsky) #10

Trzeba mieć średnio 100zł na miesiąc - wtedy się nie płaci za prowadzenie konta.

Co do karty - nie jestem pewien czy to 99gr, wydaje mi się, że 4.99zł.

(aero) #11

opłata za karte wynosi 99 groszy ...

wiem bo jeszcze mam konto w tym banku

(Dup) #12

CO za bzdura.

Trzeba trzymać na koncie przynajmniej 100 zł - wtedy jesteś zwolniony z opłat za prowadzenie konta.

A mBank mimo że jest tańszy od inteligo, to mniej wygodny - a karty kodów są bez zdrapki - ktoś ci może twoją kartę kodów skserować lub nawet po kryjomu sfotografować, login podejrzeć, hasło zgadnąć i już ma dostęp do twojego konta. W Inteligo tak nie jest bo masz ZDRAPYWANĄ kartę kodów - więc ktoś musi ci kartę całkowicie ukraść i zdrapać żeby podejrzeć kod.

Poza tym przy logowaniu się do mBanku jest wyłączone autouzupełnianie, więc trzeba za każdym razem PIN wpisywać cały co jest strasznie niewygodne (nie można zapamiętać) - w FireFoxie, w IE i w innych przeglądarkach zgodnych ze standardami bankowymi przynajmniej. Wiem że oczywiście można do FF plugin ściągnąć, no ale to dodatkowa robota.

Żeby nie było, to MAM KONTO zarówno w mBanku jak i w Inteligo. I na obydwóch trzymam kasę hehe :D.

(Błażej) #13

Takie rzeczy to tylko w filmach :stuck_out_tongue:

Przecież te kody jednorazowe to trzymasz w domu, a nie nosisz to cały czas przy sobie. Chyba do domu nie będziesz wpuszczał nieznajomych.

No i właśnie dobrze. Teraz masa trojanów i innych wirusów ma możliwość odzyskiwania haseł zapisanych w przeglądarkach, więc lepiej takich danych nie zapisywać w komputerze.

(Dup) #14

W filmach ? JA noszę zawsze kartę kodów przy sobie, tak samo jak dowód osobisty, obydwie karty kredytowe i dane numerów do logowania do banku. ORAZ numery kont moich rachunków w tych bankach.

A kto powiedział o zapisywaniu haseł ? Mowa tylko o zapisywaniu PINU - idiotyzmem jest za każdym razem go wpisywać kiedy do każdego banku mamy inny.

Poza tym CYWILIZOWANE przeglądarki (jak FF, Opera itd) stosują szyfrowanie haseł w bazie za pomocą jednego hasła głównego. Bez hasła głównego niemożliwe jest uzyskanie dostępu do zapisanych haseł (przynajmniej bez poświęcania lat na łamanie metodą BRUTE FORCE)

PS.

Zaraz ktoś krzyknie, ze są przecież TĘCZOWE TABLICE - ale odpowiadam od razu że tęczowe tablice to nie tutaj - tablice takie nadają się tylko do zgadywania zawartości HASHów, a nie zaszyfrowanej treści. No niem mówiąc że CYWILIZOWANE oprogramowanie (głównie Linux i Open Source) używa do generowania hashów tzw. SOLI, co uniemożliwia zastosowanie tęczowych tablic.

(Barti041) #15

a o jakiej karcie wy mówiliście? debetowej czy kredytowej?

Złączono Posta : 31.08.2006 (Czw) 23:40

chodzi o tą co się sprzeczaliście ile kosztuje

(Błażej) #16

Jako pracownik banku lub jego właściciel, dał byś trzynastolatkowi kartę debetową :roll:

No tego raczej nie uznaje za dobre rozwiązanie. Osobiście korzystam z mBanku już od miesiąca(oraz z KredytBanku i PKO) i pamiętam kody do logowania.

A co do karty kredytowej to hasło ustala się samemu(mBank) więc zapewne ustawiło się takie hasło które się dobrze pamięta :slight_smile:

Więc jeśli:

To i tak nie będzie miał dostępu do konta bo nie będzie znał danych do logowania :stuck_out_tongue:

PS: Proszę nie odbierać tego jako kłótnię :slight_smile:

(Barti041) #17

dałbym debetową, ponieważ z nią może wykorzystać tylko to co ma na koncie natomiast kredytową musi spłacić po jakimś czasie(tyle że na tym mają zysk postaci odsetek) kupując kartą kredytową to tak jakby non-stop wszystko brał na kredyt

(Dudas bad boy) #18

Zauważyłem właśnie że w mbanku jest dużo taniej a wiecie może od ilu lat tam jest? bo nigdzie nie moge sie doszukać tey informacji.

(Kpr2877) #19

Również od lat 13.

(Dup) #20

Zupełnie ci się pomieszało. W przypadku karty debetowej także masz DEBET który jak wykorzystasz, to musisz go tak samo spłacić i prawdopodobnie są od tego odsetki...

Karta o której mówisz to KARTA PŁATNICZA

PS.

Jest w ogóle coś takiego jak karta debetowa ? ja myślę że w ogóle nic takiego nie ma - karte debetowa to po prostu ZWYKŁA karta płatnicza z AKTYWOWANYM DEBETEM

Natomiast KARTA KREDYTOWA to już taka z której można normalnie brać na kredyt i potem spłacać w ratach.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli ktoś ma takie hasła których nie można się domyślić i trudno złamać (conajmniej 15 znaków, pozornie losowy ciąg). Oczywiście haseł ani PINów nie noszę przysobie, tylko ID do logowania.