Od kiedy TP wyłacza neostrade?

Dzisiaj mamy juz 1 sierpnia.

Mimo iz 4 lipca zrezygnowalem z neostrady to dzisiaj nadal dziala.

Co moze byc tego przyczyna, jesli ktos wie jak to jest to prosze o pomoc.

tp wylancza neostrade chyba po upływie miesioca wiec tobie jeszcze brakuje kilku dni do miesioca

Telekomunikacja wyłącza sygnał neo z dniem, w którym kończy się umowa. Upewnij się czy złożyłeś rezygnację w formie pisemnej na czas, gdyż nie wypowiedzenie umowy na 30 dni przed upływem terminu, na który była zawarta może skutkować jej przedłużeniem na czas nieokreślony (to taniutki chwyt tego typu instytucji). Jeśli jesteś w niedoczasie to licz 30 dni od 4 lipca (obligatoryjny termin wypowiedzenia) przy założeniu, że dokonałeś tego na piśmie.

Umowe na 12 miesiecy mialem do 7 lipca, a zrezygnowalem ( zlożylem rezygnacje na pismie ) 4 lipca.

Czyli wylącza mi 4 sierpnia, tak ?

tak chyba wylonczą 4 sierpnia

Teoretycznie umowa na czas oznaczony wygasa w dniu 7 lipca ale jeśli funkcjonuje w niej zapis o prolongacie to - przyjmując, że tak jest, należy uznać, iż okres wypowiedzenia biegnie od dnia 4 lipca i kończy się 4 sierpnia. Oczywiście przy założeniu, iż wypowiedzenie jest skuteczne w dniu złożenia oświadczenia pisemnego o wypowiedzeniu bo nie wykluczam skuteczności na ostatni dzień miesiąca w miesiącu złożenia wypowiedzenia. Brzmi to skomplikowanie ale znany mi jest termin “okresu rozliczeniowego”, który stosuje tp. Dobrze byłoby gdybyś przeczytał ogólne warunki umowy.

Update:

W mojej umowie jest to ujęte tak:

par.10 pkt. 2

Świadczenie Usługi na czas określony uważane będzie za przedłużone na czas nieokreślony, o ile Klient nie wyrazi innego oświadczenia woli w terminie 30 dni przed upływem terminu określonego w Umowie.

Czyli w Twoim przypadku musiałeś najpóźniej do 7 czerwca oświadczyć pisemnie, że nie jesteś zainteresowany przedłużaniem umowy. Jeśli zrobiłeś to 4 lipca to oznacza, że teoretycznie powinni wyłączyć sygnał 4 sierpnia. Ale istnieje jeszcze ten nieszczęsny okres rozliczeniowy i może być tak, iż Twoje wypowiedzenie będzie skuteczne na 30 lipca a wyłączenie sygnału nastąpi 30 sierpnia. Przy wariancie optymistycznym (wyłączenie 4 sierpnia) będziesz musiał zapłacić za jeden miesiąc korzystania z neo.

Update 2:

Niestety chyba będziesz miał wersję pesymistyczną bo w mojej umowie znalazłem coś takiego:

par. 13 pkt. 1

Klient może wypowiedzieć świadczenie usługi na czas nieokreślony z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. Oświadczenie takie powinno zostać złożone na piśmie w komórce organizacyjnej tp.

Teraz istotne jest wiedzieć jaki jest Twój okres rozliczeniowy. A tym zapisem o złożeniu w komórce organizacyjnej tp nie przejmuj się - wystarczy jak wysłałeś to listem poleconym (mam nadzieję, że masz potwierdzenie).

Witam.Mam podobny przypadek.Podpisałem umowę na Neo 17.09.2003 następnie aneks 23.08.2004 na kolejne 12 miesięcy.Teraz chcę wypowiedzieć umowę.Czy liczyć 30 dni od umowy czy od aneksu?Pozdro… :slight_smile:

Chyba od umowy, ale nie jestem pewien.

Musisz sprawdzić z jakim dniem aneks wchodzi w życie, gdyż z Twojego opisu nie wynika, że kolejna umowa została zawarta na czas oznaczony od 23.08.2004 roku do 22.08.2005 roku. Jeśli tak byłoby to jesteś w niedoczasie, gdyż wypowiedzenie powinieneś był złożyć najpóźniej do dnia 22.07.2005 roku przy założeniu, że posiadasz w umowie (lub aneksie) taki zapis:

Jeśli takiego zapisu nie posiadasz to Twoja umowa kończy z dniem 22.08.2005 roku.

Sprawdź dokładnie. :czytaj:

Skonczyła mi sie umowa z neo na 12 miesiacy potem po ok. tygodniu od zakonczenia umowy na 12 mc zrezygnowałem z neostrady. Po upływie pozostałych 3 tygodni miesiaca przyszedł rachunek za ten miesiac(czas nie okreslony), a ja nadal mam neta. Moze TP zapomniała o mnie. :stuck_out_tongue:

jeżeli byłeś w tp masz pieczątke i podpis z tp to możesz śmiało korzystać i jak ci przyjdzie rachunek to niepłącisz i kaczenjca