Od kogo i po co ten mail?


(pakeroso) #1

Witam! Może ktoś będzie się orientował o co chodzi z tym mailem

pulpit02pi3.th.jpg

W ostatnim czasie otrzymałem go już drugi raz. Nie ma w nim żadnej reklamy, a link przekierowuje na autentyczną stronę fotki.

Dlatego ciekawi mnie od kogo i w jakim celu ta wiadomość została wysłana ??

Może to dowcipy jakiś dzieciaków którzy myślą że takim mailem napędzili komuś stracha ?? bo wiadomo że jakiś czas temu krążyły w sieci groźne maile z "niby" fotki.

Czy klikanie w ten link przenoszący na strone fotki może w jakiś sposób zaszkodzić ??


(grand) #2

Prosta zasada dla maili od nieznanych nadawców/niepewnych źródeł, itp:

nie otwierać, kasować...

spodziewałeś się maila od tej osoby, podawałeś kiedyś gdzieś swój adres email, czy był on niespodziewany...


(Błażej) #3

Znasz takie pojęcie jak - spam?


(Zbych ) #4

Jakieś tydzien temu cała polska sieć "trąbiła" aby nie otwierać linków z "podrobionej" strony ww.fotka gdyż komp zostaje zarażony jakims badziewiem które następnie wysyła do autora stronki wszyskie nasze dane zwłaszcza wpisywane hasła numery kont i logi do banków.Zawsze sie znajdzie jakiś "niedobitek" który przeoczy takie infor

http://wiadomosci.onet.pl/1640955,18,1,1,,item.html


(pakeroso) #5

problem w tym że nie mam pojęcia od kogo to mail i absolutnie się go nie spodziewałem, nie wiem komu mogłem podać mój adres gdyż akurat ta skrzynka jest przeze mnie prawie niewykorzystywana

heh, no nie da się ukryć :stuck_out_tongue: ale jaki cel miał autor tej wiadomości ?? żadnej reklamy ani dziwnej treści jak widać nie umieścił

opis tej zainfekowanej wiadomości nie jest taki jak mojego maila, bo żaden flash nie chcial się ładować i żądania wpisania hasła też tam nie było.

Jak można na screenie zobaczyć załączony tam adres url prowadzi do autentycznej strony fotka.pl, chociaż widać też że można pobrać 2 załączniki, ale ich nie mam już odwagi obadać :stuck_out_tongue:


(fiesta) #6

Nie musiałeś podawać, wystarczy że wykorzystałeś go przy rejestracji do jakiegoś serwisu, a jeżeli założony jest na jakimś badziewnym serwerze z "egzotyczną" domeną możliwy jest wyciek i z tej strony.

8)


(Me) #7

Jesteś pewien, że ten link prowadzi do "autentycznej" strony fotki?

Przecież z tego co widze format tego maila to HTML, a tam nie problem wstawić inny title niż sam link.

Sprawdź to dokładnie.

Na przyszłość, na takie maile jest "fajny" skrót... guzik DEL.