Od wczoraj straaszne lagi w każdej grze!

Witam. Tak jak w temacie. Wczoraj grałem nockę w Battlefielda 3. Wszystko ładnie. Aż nagle zaczęły się wyświetlać artefakty. Wyłączyłem i włączyłem Bf’a - Dalej sobie gram. Aż nagle gdy chciałem sobie włączyć znowu Bf’a po 30 minutowej przerwie zaczęła się moja zła przygoda… Już przy wczytywaniu straszne lagi. To samo w Team Fortress 2 - straszne lagi nawet w menu!. Koledzy mówią, że karta graficzna się spierd… Lecz mój laptop ma 4 miesiące więc… Sterowniki najnowsze. Co najdziwniejsze… Na zintegrowanej karcie graficznej mam o wiele mniej lagów w Bf 3 ( lecz jak na Zintegrowaną jakieś są ) a w Team Fortress 2 zero lagów!. Chyba naprawdę karta graficzna poszła się jeb… Teraz tak sobie porównuję głośność chodzenia laptopa i jest o wiele głośniejszy niż ostatnio - może jakieś gówienko mi się ściągnęło i wokrzystuje nie wiem… Kartę graficzną, procesory?

Mój laptop :

Windows: Windows 7 64 bit home premium

Processor: Intel® Core i7-2670QM CPU @ 2.20GHz (8 CPUs), ~2.2GHz

Memory: 4096MB RAM

Card name: Intel® HD Graphics 3000, Nvidia GeForce 520 MX ( na tej grałem ).

Jeżeli czegoś zabrakło - daje linka do Dxdiag : http://wklej.org/id/1018070/

Z góry dzięki !

Sprawdź temperatury w stresie i idle, włącz furmark i zobacz czy też masz artefakty.

Przeczyść układ chłodzenia.

Całkiem możliwe, że układ chłodzenia nie dał rady (w końcu BF3 jest dość wymagający) i wysoka temperatura coś uszkodziła.

Gdy właczyłem ten test wyskoczyło takie okienko : The NVIDIA OpenGl driver lost connection with the display driver due to exceeding the WIndwos Time-Out limit and is unable to continue The application must close. Error code: 7 i dalej stronka nvidii. A jak sprawdzić te temperatury? A przeczyścić zewnętrznie ( same te dziurki ) czy wewnętrznie? ( osobiście wolę się nie bawić w takie coś )

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (podaj temperatury w spoczynku i pod obciążeniem).

Jeśli ma być to zrobione porządnie to bez rozkręcania się nie obejdzie (ale jeśli jest na gwarancji to radziłbym z niej skorzystać, jeśli producent nie nie zezwala na rozkręcenie laptopa to możesz gwarancję).

Tak, laptop ma jak wspominałem 4 miesiące i ma gwarancję. Jak włączyć test w tym programie? Bo mi pokazuje tylko temperatury i inne rzeczy.

Ten program monitoruje temperatury, laptopa obciąż jakimś programem lub BF3.

W spoczynku mam takie temperatury :

Core # 0 78 stopni

Core#1 73 stopnie

Core#2 74 stopnie

Core#3 70 stopnie

Package 78 stopni

Nvidia : 86 stopni

Samsung Eletronics… : TZ00 - 78 stopni, TZ01 30 stopni

( Jak dla mnie już w spoczynku są wysokie i laptop głośno chodzi… ) A jak zrobić pod obciążeniem? Bf 3 przerzuciłem na drugi dysk, ponieważ chciałem zrobić formata ale płytka się nie wczytuje… Wiec bfa nie włącze…

Zdecydowanie za wysokie temperatury.

Nie musisz podawać pod obciążeniem, w spoczynku mówią same za siebie.

Trzeba przeczyścić układ chłodzenia (sugerowałbym skorzystać z gwarancji).

Po włączeniu Team Fortress 2 te temperatury śa takie same lub wahają się o kilka stopni.

Zapewne działa zabezpieczenie przed przegrzaniem.

No dobrze, to jutro dam na gwarancję. Może to przez to, że jak grałem paliłem papierosy i coś zassało do chłodzenia?

Dziwna sprawa że tak nagle się to stało.

Czy obudowa laptopa w okolicy wylotu z układu chłodzenia jest ciepła?

Czy słychać wentylator?

No właśnie… Na drugim forum również napisali, że temp. są za wysokie i mam oddać na gwarancję. I tak zrobię jutro ponieważ dzisiaj w moim małym miasteczku, które zwie się Elbląg, Media Expert jest zamknięte ( bo tam kupowałem laptopa )

Czy obudowa laptopa w okolicy wylotu z układu chłodzenia jest ciepła?

Tak jest.

Czy słychać wentylator?

Tak i to bardzo głośno.

Ps. Laptop chodzi, jak teraz mam włączoną przeglądarkę tak głośno, jak ostatnio miałem włączonego BF’a.

Z reguły laptop nie jest do gier.

  1. Kup sprężone powietrze i oczyść z kurzu laptop. Pewnie klapki można odkręcić co nie spowoduje utraty gwarancji.

  2. Zakupić podstawkę chłodzącą, np. http://sklep.hard-pc.pl/p4985,podkladka … nc300.html

  3. ME w Elblągu : Niedziela 10:00 - 15:00, dane ze strony www.mediaexpert.pl

SKoro to się stało nagle to punkt 2 nie pomoże bo po co mam kupować coś co i tak nie pomoże bo wentylator się zatkał czy coś bo głośno chodzi bez wysiłku. Dzisiaj zaniosę jak znajdę gwarancję. A wiecie może ile będę czekał jak dam na gwarancję?

Sklep ma 14 dni na zrealizowanie, + serwis też ma swój.

zależy od sklepu, średnio 2-3tyg. się czeka.

punkt 2 na przyszłość lepiej zrealizować, dodatkowe chłodzenie nigdy nie zaszkodzi