Odbicie sygnału ( LUSTRO )


(607589163e) #1

Witam wszystkich !!

Mam pytanko odnosnie odbicia sygnału internetowego.

Mam niedaleko nadajnik radiowego internetu i za zgoda własciciela moge sobie złapać ich sygnał i puscic dalej ( rozdzielic na 20 moich klientów) pytanie dotyczy jaki sprzet ppolecicie mi tzn - anteny bo sa potrzebne dwie i oczywiscie jakies urzadzonko które obsłuży mi 20 klientów .

Z góry dziekuje za odpowiedz i podpowiedz !!


(kazek31) #2

Jakie odbicie :razz: :?: jakie lustro to co ty chcesz zrobić to jest przechwycenie sygnału i przesłanie go dalej.

A po drugie na jakiej częstotliwości jest przesyłany sygnał 2,4 Ghz czy 5 Ghz ?

Jak jest kodowany jakim systemem ?

Jaki jest typ sygnału B G czy N ?

I najlepsze nie wiesz jakie ci jest potrzebne urządzenie żeby podłączyć ( obsłużyć ) 20 klientów :?: :!: :razz: :stuck_out_tongue: :?: :?: :?: .

I ty chcesz zakładać sieć nie mając bladego pojęcia o niej :?: :razz: . Z całym szacunkiem ale NIERÓB SOBIE JAJ. Albo idż do szkoły douczyć się paru rzeczy i nie marnuj naszego czasu . A swoją drogą ciekaw jestem jak ich skonfigurujesz?

P.S do Administracji forum pewnie znowu dostanę za tego posta ostrzeżenie ale nie potrafię inaczej odpowiedzieć na akurat w tym przypadku bezsensowne pytania w związku z brakiem podstawowej wiedzy z zakresu budowy sieci.


(niezDarek) #3

jeśli chodzi o urządzanie to chcesz na 20 osób rozdzielić sygnał WiFi tak ?? jeśli tak to każdy router będzie w stanie,

dobrze by było gdybyś napisał jaki masz już sprzęt bo jeśli masz klientów musisz jakiś już posiadać, podaj strukturę połączeń, jak daleko będą komputery od stacji bazowej, twojego nadajnika.


(Bolo92) #4

No sorry, ale z tym obsłużeniem 20 luda na jednym urządzeniu to bym się spierał.

Przeważnie na MikroTikach ładuje się parę kart mPCI i na jedną kartę max 15 luda z dobrym sygnałem, a co dopiero na byle urządzenie router+AP i 20 osób po radiu...