Odbicie sygnału ( LUSTRO )

Witam wszystkich !!

Mam pytanko odnosnie odbicia sygnału internetowego.

Mam niedaleko nadajnik radiowego internetu i za zgoda własciciela moge sobie złapać ich sygnał i puscic dalej ( rozdzielic na 20 moich klientów) pytanie dotyczy jaki sprzet ppolecicie mi tzn - anteny bo sa potrzebne dwie i oczywiscie jakies urzadzonko które obsłuży mi 20 klientów .

Z góry dziekuje za odpowiedz i podpowiedz !!

Jakie odbicie :razz: :?: jakie lustro to co ty chcesz zrobić to jest przechwycenie sygnału i przesłanie go dalej.

A po drugie na jakiej częstotliwości jest przesyłany sygnał 2,4 Ghz czy 5 Ghz ?

Jak jest kodowany jakim systemem ?

Jaki jest typ sygnału B G czy N ?

I najlepsze nie wiesz jakie ci jest potrzebne urządzenie żeby podłączyć ( obsłużyć ) 20 klientów :?: :!: :razz: :stuck_out_tongue: :?: :?: :?: .

I ty chcesz zakładać sieć nie mając bladego pojęcia o niej :?: :razz: . Z całym szacunkiem ale NIERÓB SOBIE JAJ. Albo idż do szkoły douczyć się paru rzeczy i nie marnuj naszego czasu . A swoją drogą ciekaw jestem jak ich skonfigurujesz?

P.S do Administracji forum pewnie znowu dostanę za tego posta ostrzeżenie ale nie potrafię inaczej odpowiedzieć na akurat w tym przypadku bezsensowne pytania w związku z brakiem podstawowej wiedzy z zakresu budowy sieci.

jeśli chodzi o urządzanie to chcesz na 20 osób rozdzielić sygnał WiFi tak ?? jeśli tak to każdy router będzie w stanie,

dobrze by było gdybyś napisał jaki masz już sprzęt bo jeśli masz klientów musisz jakiś już posiadać, podaj strukturę połączeń, jak daleko będą komputery od stacji bazowej, twojego nadajnika.

No sorry, ale z tym obsłużeniem 20 luda na jednym urządzeniu to bym się spierał.

Przeważnie na MikroTikach ładuje się parę kart mPCI i na jedną kartę max 15 luda z dobrym sygnałem, a co dopiero na byle urządzenie router+AP i 20 osób po radiu…