Odbieranie sygnłu WiFi

(Piwek999) #1

Witam ! Mam u siebie sieć która wygląda tak: Internet ---> Switch (TL-WR543G) ---> Router (TL-WR340G) i potrzebuje mieć internet kablem na drugim końcu domu gdzie nie mam możliwość przeciągnięcia kabla. I tutaj moje pytanie, bo posiadam jeszcze jeden router TL-WR340G i czy jest możliwość, aby on odbierał sygnał WiFi z tego który jest podłączony pod switcha i dalej rozsyłał go kablem ? Jeśli tak to jak mogę to zrobić ?

(struart) #2

Zmienić tryb routera z AP Router na AP Client Router w menu operation mode.

(roobal) #3

To jest router, nie switch, który prawdopodobnie działa w trybie WISP i pełni funkcję przełącznika dla sieci lokalnej. Napisz jak to dokładnie jest podłączone.

Jeśli WR543G pracuje jako AP Client router, pozostaje tylko WDS pomiędzy jednym WR340G a drugim WR340G, gdyż ten model nie może pracować nawet jako tylko AP Client. Wówczas wchodzisz w ustawiania Wireless, ustawiasz routery na tym samym kanale i aktywujesz opcję Enables Bridges, w jednym podajesz MAC AP drugiego routera i odwrotnie. W przypadku tych routerów, przy tworzeniu mostu masz możliwość wybrania jedynie WEP jako metodę szyfrowania transmisji bezprzewodowej.