Odbieranie Wi-Fi a duża odległość

Witam

Moja ciotka chciałaby mieć dostęp do internetu, jednak niedawno zwolniła się z pracy i niechciałaby narazie podpisywać żadnych umów. Tak sobie pomyślałem, że ona mieszka ode mnie około 500m, więc może potraktować tym http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_b … ,id,47209/ i może by zadziałało. Bo są takie przeszkody jak domy, drzewa itp. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

może być problem, bo są przeszkody

A niema jakiś innych odbiorników czy tylko pozostają sieci komórkowe? Dodam, że ta karta będzie łączyła by się z routerem Linksys WAG200

jakby kupić dobre anteny odpowiednio wysoko to by działało

A ile takie anteny mogłyby kosztować?

około 100 zł jedna ale nie masz pewności czy zadziała

E tam 100zł jedna ^^

NetComp jakies 60zł, Yaga 19dbi+10m kabla ;]

Nie no ale to zależy od widoczności bo WiFi to nie cyfra + czy cyfrowy polstat przez “krzoki” i góry a obraz i tak jest dobry :slight_smile:

Byś się musiał przejść na to miejsce gdzie by była antena(pewnie dach) i cyknąć zdjęcie dobrym apartem i byśmy coś więcej powiedzieli.

Po prostu zobacz czy miałbyś widoczność między antenami. A nawet jak nie jesteś pewny, że jej za bardzo nie będzie to i tak na 99% na taką odległość będzie działać chyba, że będziesz miał naprawdę dużą przeszkodę(budynek, górę, 500-letnie drzewo;))

w przypadku przeszkody z drzewa - największe problemy są latem kiedy drzewa są obfite w liście (zależy jakie są to drzewa) by sieć zadziałała trzeba się zaopatrzyć w dobre firmowe anteny (dać sobie spokój ze składakami), zastosować dobry kabel (H155) jak najkrótszy przy antenie nadawczej.

Na antenę nadawczą można zastosować: BestParnter - RADIUS XP 17 dBi 2.4 GHz

u klienta: Interline Panel 14dBi Directional

Trzeba jeszcze zaznaczyć że Neostrady nie wolno udostępniać poza lokal. Nie wiem jak jest z Netią i innymi.

Pomijając, że niby ( :?: )jest niezgodne z prawem udostępnianie połączenia internetowego poza dany lokal to jest taka możliwość. Ja osobiście posiadam sieć z sąsiadem na ok. 200m ale bez żadnych drzew itp. Sieć zakładał mi odpowiedni fachowiec i wszystko działa tylko ostatnio router modemowy mi nawala, ale nie o tym mowa. Otóż ja najbardziej polecam znaleźć odpowiedniego fachowca od sieci, który pomoże wybrać odpowiedni sprzęt ponieważ tworzenie sieci, a co za tym idzie udostępnianie połączenia internetowego na odległość 500m, nawet z przeszkodami nie powinno stanowić problemu dla takiego fachowca. Ten który mi zakładał ową sieć mówił że jego firma zakłada takie sieci do 10km. Teraz pozostaje tylko jedna kwestia - fundusze.

Pozdrawiam

P.S. Moja sieć wygląda mniej więcej tak: Router z modemem -> Access Point -> Antena <-> Antena <- Access Point <- Router Wi-fi <- komputer stacjonarny+3 laptopy. Sprzęt z montażem i konfigurację przez profesjonalistę wyniosła mnie 800zł(bez komputerów oczywiście :D).