Odbior darmowego WiFi przez Router

Witam

Na wstepie napisze iz nie mam duzego doswiadczenia w zakresie nizej opisywanej konfiguracji dlatego prosze o wyrozumialosc.

Kupilem Router SWEEX LW310V2 (Wireless 300N Router) link i chcialbym go tak skonfigurowac aby pobieral (a jednoczsnie wzmacnial odbierany sygnal) z udeostepnianego przez miasto darmowego dostepu do neta przez WIFI. Do zalogowania sie do tego neta wymagane jest podanie loginu i hasla w przegladarce w formularzu zanim zostanie wyswietlona jakakolwiek strona www. Sesja trwa 1h po czym trzeba sie po raz kolejny zalogowac. Login i haslo znam i mozna sie zalogowac do tego neta za pomoca laptopa. IP przyznawane sa losowo co kazde logowanie.

1)Czy mozna poprzez te dane (login i haslo podawane w formularzu na www) zalogowac sie ruterem do tego neta czy potrzebne sa inne dane?

2)Czy router bedzie mi wzmacnial odbior tego sygnalu?

3)Jak moge wybrac w panelu w ruterze z ktora konkretna siecia WIFI ma sie polaczyc.

4)Z ktorego pola mam skorzystac (obrazek ponizej) do przeprowadzenia operacji logowania do tego WiFi-ka.

7897f32c0148a607m.png

Nie, do połączenia potrzebujesz WAPa (wireless access point). WAPa musisz połączyć z routerem.

Patrz wyżej.

WAP też nie wzmocni sygnału w znaczący sposób.

Routerem nie. WAPem tak.

Żadne bo router przyjmuje sygnał z kabla, a WI-FI w nim jest tylko do rozsyłania sygnału, a nie przyjmowania.

Czyli z tego co zrozumielaem… tym urzadzeniem nie uda mi sie polaczyc z tym netem i nalezy sie go pozbyc i zakupic wireless access point… tak?

Źle.

Routera używasz tak jak dotychczas czyli do rozprowadzenia internetu w domu.

WAP musi być do połączenia z punktem dostępowym

Nie da się rozwiązać tego na jednym urządzeniu więc potrzebujesz dwa, które połączysz kablem. Wtedy w routerze ustawiasz pobieranie adresu przez DHCP.

Będzie to wyglądać tak. WAP - > Router -> Komputery

Hmm a nie wystarczy

WAP - > Switch -> Komputery

Odbieram sygnal -> przekazuje go do switcha -> rozdzielam na komputery?

W ten sposob omijamy Router - tylko czy taka kontrukcja zadziala?

A nie prościej użyć czegoś takiego?

http://allegro.pl/item1035549804_linksys_wzmacniacz_sieci_wifi_repeater_wre54g_expa.html

Z tego co rozumie to jest AP z wzmacniaczem sygnalu? Przecietny AP nie posiada wzmacniacza?

Dodane 30.05.2010 (N) 19:11

A co z takim rozwiazniem:

WAP - > Switch -> Komputery ? Bez Routera?