Odbiór stacji tv poprzez antenę pokojową

Moja ciotka mieszka w nowo wybudowanym bloku w Gdańsku.Mieszkanie otrzymała od miasta w ramach przydziału mieszkań rodzinom,które tego bardzo potrzebują.Nie ma tam niestety bezpośredniego podłączenia anteny z TV (brak gniazdka z sygnałem).Podłączenie kablówki jak na razie jest niemożliwe.Tłumaczą się tym,że blok jest na gwarancji i nie można dokonywać na razie żadnych montaży.Odbiera więc tv poprzez zwykłą antenę pokojową.Problem w tym,że znajdujemy na niej tylko 3 programy (polsat,tv4-odbierają bardzo dobrze i tvp2,który odbiera marnie).Teraz zastanawiam się,czy zakup anteny ze wzmacniaczem nie zmieniłby trochę sytuacji.Chodzi o zwiększenie ilości odbieranych kanałów,czy taka antena to umożliwi?Gościu w Euro Agd twierdzi,że ona jedynie poprawi obraz,a wiecej programów nie znajdzie.Mam wybrane 3 anteny,może ktoś się zna i podpowie,czy taka antena wniesie jakieś zmiany?

allegro.pl/item870776749_super_antena_pokojowa_dvb_t_tv_cyfrowa_analogowa.html

allegro.pl/item872399045_najskuteczniejsza_pokojowa_antena_tv_dvb_t_fm_wzm.html

allegro.pl/item861520571_firmowa_antena_pokojowa_telmor_zm_029_gwar_jakosc.html

Gościu mówi prawdę,pokojowa umywa się do zwykłej “stacjonarnej” anteny,nie wiem jakz DVB-T,ale pewnie trzeba mieszkać w okolicy,gdzie taki sygnał jest nadawany,już samo to,że masz ją w pomieszczeniu zamkniętym,a nie na powietrzu,utrudnia przepływ fal

Nie spodziewaj się, że nagle zaczniesz odbierać HBO. Standardowe kanały na przeważającym obszarze kraju to TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat i TVN. Jakość odbioru na antenie pokojowej będzie słaba.

Jakby to były te programy to ja bym nawet tu nie zawracała nikomu głowy,ale nawet tego nie można osiągnąć.

Jeżeli pozostałych programów nie można odbierać nawet “śladowo” to i najlepsza antena pokojowa nic nie jest w stanie zdziałać.

Radzę zamontować antenę stacjonarną, nawet za oknem, a efekty będą o niebo lepsze.

:slight_smile:

DVB-T (cyfrowa TV naziemna) w Gdańsku się nie odbierze, chyba że ze Szwecji.

W Gdańsku z odbioem TV jest kiepsko, bo praktycznie każdy nadawca nadaje z innego obiektu (TVP - Chwaszczyno, TVN - Jaśkowa Kopa, Polsat/TV4 - wieżowiec Navimor). Zakup zewnętrzną antenę naziemną. Antena siatkowa nie jest zbyt dobrym typem anteny, ale w Twoim przypadku chyba będzie najlepszym wyborem (anteny kierunkowe musiałbyś kupić prawdopodobnie co najmniej 3 - na TVP1, TVP2/3 i TVN, w dodatku jeśli nie masz dostępu do dachu, byłby kłopot z ich prawidłowym ustawieniem). Najpierw kup antenę z symetryzatorem, dopiero później jeśli odbiór cię nie zadowoli, dokładaj coraz większe wzmacniacze!

Najlepiej byłoby, gdyby antena znalazła się na dachu, jednak pewnie nie jest to możliwe. W najgorszym wypadku antena zostanie w mieszkaniu, ale i to powinno polepszyć odbiór.

Albo zainteresuj się http://www.telewizjanakarte.pl. TVP1, TVP2 i TVN tam jest za darmo, a Polsat i TV4 odbierasz przecież na antenie pokojowej. Ale do tego musiałbyś mieć możliwość zainstalowania anteny satelitarnej.

Tak poza tym to jest jakaś dyrektywa unijna, która mówi, że nikt ci nie może zabronić odbioru TV. Jeśli administracja nie pozwala na montaż własnych anten, powinni założyć instalację zbiorczą (tzw. AZART), inaczej mówiąc jedna instalacja anten radiowych i telewizyjnych na dachu i od tego sygnał doprowadzony do wszystkich mieszkań.