Odbiór tv na komputerze

Witam

Poszukuję dekodera? który będzie dział z PC bez anteny. Będzie odbierał podstawowe kanały np. TVP TVP2 TVN…

Czy jest taka możliwość ?

Jeśli mieszkasz w pobliżu nadajnika możesz podłączyć go do anteny pokojowej. Podłącz antenę pokojową do TV i zobacz jaki masz odbiór.

Raczej nie odbierzesz nic bez żadnej anteny. Ja ok. 30 km od nadajnika odbierałem kanały w bardzo słabej jakości na ołówku B12 włożonym do gniazda antenowego telewizora oraz na drucie.

Pozostaje ci jedynie odbiór przekazu strumieniowego z internetu, niestety wymienione przez ciebie stacje nie nadają strumieniowo.

Hi hi, a czemu na ołówku?

Bo ołówek (grafit) ma w swoim składzie węgiel, czyli działa jak antena ferrytowa.

Nie miałem typowej anteny pokojowej, a grafit przecież też przewodzi prąd :slight_smile: Odbiór wcale nie był zły - odbierałem z Łodzi TVP2, TVP3 Łódź (potem TVP Info/TVP Łódź) i Polsat, w gorszej jakości TV4. Na TVP1 nie było co liczyć, bo nadaje z masztu w Zygrach w zachodniej części województwa na południe od Łodzi (a kierunek do mnie jest w przeciwną stronę). TVN natomiast ma nadajnik na wieżowcu, przy którym mieści się łódzki oddział TVP (i z TVP Łódź jest zwykle kojarzony) - co prawda moc nadajnika ma 10 razy większą niż TV Puls, ale sygnał ma gorszy - nadajnik jest umieszczony na niezbyt wysokim budynku w centrum miasta.