Odbiór TV przez tuner

Witam. Mam pytanie odnośnie odbierania TV na żywo na laptopie za pomocą tunera. Otóż mam taką sytuację że u mnie w domu jest puszka, od której wychodzą dwa takie same kable. Jeden bezpośrednio do telewizora, a drugi do modemu, z którego właśnie mam dostęp do internetu za pomocą połączenia Ethernet, czy LAN, coś w tym stylu. Tak czy inaczej jest to internet za pomocą sygnału telewizyjnego(podobno). Jeśli taki kabel podpiął bym do tunera zamiast do modemu to byłaby szansa oglądania telewizji na laptopie? Tuner który zakupiłem jest cyfrowo- analogowy i działa pod win7. Win 7 mam na laptopie. I jeszcze druga sprawa, czy takowy kabel dałoby się rozdzielić jakimś trójnikiem żeby jednocześnie można było oglądać TV i mieć dostęp do internetu?

Nie za pomocą sygnału telewizyjnego tylko za pomocą instalacji TV kablowej.

Po prostu “w kabel” są wpuszczone dwa różne sygnały - telewizji kablowej i internetu.

Nie wiem co to za “puszka” - jeśli to tylko rozgałęźnik, to w przewodzie idącym do modemu dostępny jest też sygnał TV kablowej i nic nie stoi na przeszkodzie aby go podłączyć do tunera. Natomiast jeśli ta puszka przepuszcza do modemu tylko sygnał internetowy to podłączenie tego kabla do tunera nic nie da. Najprościej - podłącz i sprawdź, nic nie uszkodzisz.

bo to jest tak że do tej puszki wchodzi jeden kabe, a wychodzi dwa… czyli rozgałęźnik?

Jak rozgałęźnik, to ten kabel od internetu, lub do telewizora możesz jeszcze na 2 rozgałęzić, ja tak mam u siebie i działa, wpadłem na ten pomysł gdy ten kabel od internetu (taki okrągły, jeszcze przed modemem) podłączyłem to tunera tv, gdy zobaczyłem że działa, kupiłem odpowiednie części i wtyczki (kosztowało mnie to jakieś 70 zł ale działa xd) i teraz mam i internet i tv kablową :wink:

Ta puszka, to zwrotnica multimedialna.

Musisz rozdzielić drugi kabel, który idzie do TV, za pomocą rozdzielacza. Lepiej kupować urządzenie lepszej klasy - tak od 15 zł. Na kablu, który idzie do modemu też będzie sygnał TV ale może być zakłócony i jest szansa, że modem przestanie działać z powodu zakłócania kanału zwrotnego przez TV.

http://obrazki.elektroda.net/94_1226374663.jpg taki rozdzielnik i bedziesz miał tv na telewizorek i lapka ( jeśli masz karte tv w nim ) i podlączenie do modemu :slight_smile:

—“zwrotnica multimedialna” powiadasz?. a ja cały czas myślałem że to się spliter(po naszemu n.p. rozdzielacz,rozgałęźnik)nazywa :stuck_out_tongue: . O ile jeszcze zgodził bym się ze zwrotnicą, to ta “multimedialna” mi tu zupełnie nie pasuje :slight_smile: . Pozdrawiam.

A u mnie w połączeniach sieciowych jest napisane ze ten internet idzie przez “bramę” do mojego kompa… czyli ta brama to zwykły rozgałęźnik?

Brama to w skrócie serwer przez który masz dostęp do internetu :slight_smile:

karpik607 Nie, rozgałęźnik rozdziela tylko sygnał (kabel) antenowy (tak bardzo w skrócie) a brama to np. switch, router, serwer - jest elementem samego toru internetu i znajduje się w pomieszczeniach Twojego dostawcy.