Odblokowanie nowego taskbar-a w Windows 7 6801 ;)

Aby włączyć pasek w buildzie 6801 należy:

wpisać komendy w konsoli uruchomionej z poświadczeniami administratora:

* takeown /f %windir%\explorer.exe

* cacls %windir%\explorer.exe /E /G MyUserName:F (zamień MyUserName na twoją nazwę usera nie zawierającą a- i v-)

* taskkill /im explorer.exe /f

* cd %windir%

* start unlockProtectedFeatures.exe

link do unlockProtectedFeatures.exe dla x86 i x64:

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x86_rev0.zip

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x64_rev0.zip

:lol:

sCooby ale przy zmianie nazwy komputera wyskakuje błąd, że nie można używać znaków takich jak “-” “.” itd

Przycisk “More” na karcie zmiany nazwy kompa :lol:

cace6c7c9d1c22e9m.jpg

klasyka " Aplikacja " unlockProtectedFeaturex.exe wykonala nieprawidlowa operacje i zostanie zamknieta co teraz??:stuck_out_tongue:

Źle nadane uprawnienia na plik explorer.exe

Wpisywałem wszystko jak w pierwszym poście i to samo “Program unlock… przestał działać”. Tak wyglądają odpowiedzi cmd:

66660584cf5.png

Ustaw ręcznie pełne prawa do pliku explorer.exe dla swojego konta użytkownika :wink:

U mnie poszło bez problemu:

30975684aw0.th.jpgthpix.gif

Nie trzeba wpisywać tych domen. Ja już drugi raz to zrobiłem pomijając ten punkt. Wystarczy tylko mieć nazwę użytkownika bez znaków ‘a’ i ‘v’ , skopiować plik unlockProtctedFeatures do katalogu windows i wklepać polecenia do konsoli, które podał sCooBy^ w pierwszym poście.

ja jak narazie się nie rozstane z moją win7 aktywowaną :P. Thx sCooBy za pomoc w aktywacji nowego taskbara :slight_smile:

Pisze właśnie program który 1 klikiem odblokuje pasek :lol:

Zrobiłem sobie też obraz płyty ze zintegrowanym odblokowanym paskiem i bez numeru build na ekranie

Jak skończysz to zapodaj link…

I dzięki za starania glomp.gif

Również poproszę o to :))

O. Udało się. Pasek już działa. Wielkie dzięki.

I tak mało osób narzeka na ten build :smiley: Pomyśleć że to nawet beta nie jest a chodzi dobrze (tak, zainstalowałem). Czekam na finał prac Microsoftu :slight_smile:

ciekawe czy na viście działa. Próbował ktoś?

na Viście na pewno nie będzie działać :slight_smile:

U mnie od razu bez problemów zadziałało, dzięki :slight_smile:

Z tego co tu widze jest to wyglad z KDE 4.1 bardzo ladnie sie MS postaral z kopiowaniem wygladu .Te kinanascie dystrybucji Linuksa robi swoje dla nich maja z czego kopiowac .

Jakie to ma teraz wymagania ? Obsluguje poprawnie sprzet ? Bo od driverach to mozna zapomniec .Pojawil sie tam nowy kernel ?

W tej chwili dużo mniejsze od Visty. Działa bardzo płynnie. Spokojnie wystarcza 1GB pamięci RAM

Po 3-dniowych testach nie zauważyłem problemów ze sprzętem. Wszystko działa poprawnie. Potrzebne sterowniki Windows 7 pobiera przez Windows Update (mi pobrała do karty graficznej (z panelem sterowania nvidia) i sieciowej).

Napisałem program który jednym kliknięciem odblokowuje SuperBar w Windows 7 32bit i 64 bit:

http://i6pbag.bay.livefilestore.com/y1p … r?download