Odblokowanie portów w Comodo Firewall

(Kamil Pietruk) #1

Witam, muszę odblokować porty 88,3074 UDP i 3074 TCP w Comodo Firewall ale niestety nie wiem jak to się robi :? .A muszę je odblokować ponieważ w Xboxie przy sprawdzaniu połączenia z siecią wyskakuje komunikat że muszę ustawić NAT na otwarty, a jak wyłączam firewall to nic nie wyskakuje.Nie mogłem znaleźć żadnych poradników w necie, w waszej wyszukiwarce też. Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile: .

(majcovsky) #2

Wywołaj z traya okno programu, wybierz kreator ukrywania portów (Stealth Ports Wizard) i ustaw "Ukrywaj porty na podstawie decyzji użytkownika". Przy próbie połączenia z zewnątrz powinien wyświetlić odpowiedni monit - wystarczy w tym momencie dodać do reguł i po kłopocie na przyszłość.

(mistrz1) #3

W regułach globalnych firewalla stwórz regułę z tymi portami. Tutaj masz opisane jak konfigurować i tworzyć reguły. Ustaw tak jak potrzebujesz.

http://comodo.andgird.webd.pl/?id=comodo4#L1844

(Kamil Pietruk) #4

Mistrz1: Dodałem w regułach globalnych taką oto regułę:"Zezwól na TCP lub UDP w obu kierunkach - z IP 192.168.137.2 (to IP jakie mam na konsoli) do MAC dowolny - port docelowy w przedziale [88-3074]" i nadal mi wywala błąd z NAT'em :-x .Dawałem też 2 osobne reguły: port docelowy [88-3074] UDP i port docelowy 3074 TCP i nadal mi wywalał błąd.Dawałem też tylko na przychodzące a potem tylko na wychodzące i też nic :frowning: .

Majcovsky: W kreatorze ukrywania portów nie ma tam takiej opcji są za to: "Skonfiguruj zaufaną sieć i ukryj porty tego komputera", "Zablokuj połączenia przychodzące i ukrywaj każdorazowo porty komputera" i "Zablokuj połączenia przychodzące i ukryj porty tego komputera".Używałem każdą z tych 3 ale to nic nie dało :frowning: .

(majcovsky) #5

Jaką masz wersję Comodo Firewall?

(Kamil Pietruk) #6

Mam najnowszą z dobrych programów ;p czyli 5.3.43550.1216, zresztą nie mam samego firewalla a cały pakiet Comodo Internet Security.

(system) #7

Systemowa zapora wyłączona?

(majcovsky) #8

Zaktualizowałem Comodo do 5.3.43550.1216 (o dziwo, wcześniej mówił, że aktualna) - i faktycznie - nazwa jest inna.

"Ukrywaj porty na podstawie decyzji użytkownika" znaczy dokładnie to samo co "Zablokuj połączenia przychodzące i ukrywaj każdorazowo porty komputera". Spróbuj tej opcji, a sam FireWall ustaw na tryb "własnych reguł".

(Kamil Pietruk) #9

Majcovsky: Zrobiłem tak jak mówisz i co prawda przy łączeniu z Xbox Live pojawił się jakiś komunikat i dałem "zezwól" ale niestety dalej wyskakuje błąd że NAT nie jest otwarty ;d.

Womperm: Oczywiście że jest wyłączona :wink:.