Odblokowanie portów w Kaspersky 6

Pytanie może dość głupie ale nie wiem jak odblokować porty w tym firewallu. Znaczy się port odblokować to nie problem, ale kiedy chce żeby działał, np azureus to potrzebna jest też jawa i skąd mam wiedzieć z jakiego portu ona korzysta? W standardowym firewaalu z SP2 nie było problemu bo po prostu dodawało się program i tyle, ale pewnie takiego rozwiązania nie ma? I czy w Description mogę wpisać co chcę czy są jakieś wymogi?

P.S.Dobrze by było gdyby w przypadku zablokowania jakiegos programu Kaspersky wywalał by jakiś komunikat, ale pewnie tego też nie ma.

Mowa tu o KIS 6.0 tak :?:

To w trybie training mode program się pyta czy ma zezwolić na łączenie się programów :slight_smile:

Settings :arrow: Anti-Hacker i sprawdź czy masz włączony Training mode :slight_smile:

Własnie tak. A konkretnie 6.0.0.30.

Nie ma tam takiej opcji. Upewnij się czy u ciebie jest. Ja mam tam mozliwoś wyłączenie firewalla, dxwięków i całego AntiHackera, nic więcej. Szukałem też głębiej ale nic nie znalazłem :evil:

8257edf8e04a35bcm.jpg

Tak jest u mnie … :hmmm:

Czy podczas instalacji KIS zmieniałeś jakieś ustawienia - bo program pyta czy zapora ma sama działać i zezwalać programom czy ma się “uczyć” - training mode.

Dzięki wielkie. Już mam. Nie pomyślałem że to na pasku będzie. Myślałem że tylko trzeba odchaczyć. Jeszcze raz dzięki. A może jeszcze opcja jak samemu dodać program wyszukując plik .exe?

52ffe5536b44f874m.jpg

Po kliknięciu na ADD mamy do wyboru Browse oraz Applications :arrow: w tym pierwszym szukamy naszego pliku .exe w tym drugim wybieramy aplikację z istniejącej listy :slight_smile:

Ok dzięki Myszak