Odblokowywanie portów

Witam, chciałbym żeby mi ktoś pomógł z odblokowaniem portów do gry bf3.

Są to następujące porty:

Wersja PC:

TCP: 80, 443, 9988, 20000-20100, 22990, 17502, 42127

UDP: 3659, 14000-14016, 22990-23006, 25200-25300

Mam router Pentagram Cerberus, z tego co znalazłem mam wejść do konfiguracji routera i virtual server. Klikam tam ADD

i wyskakują opcje.

Service select ( TCP / UDP /BOTH )	

Protocol 	

Public Start Port 	

Public End Port 	

Mapped Private IP Address 	

Mapped Private Port

Chciałbym się dowiedzieć co mam gdzie wpisać, żeby odblokować te wszystkie porty. Czy mam skopiować 80, 443, 9988, 20000-20100, 22990, 17502, 42127 całe i tam gdzieś wstawić czy to wszystko pojedynczo.

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S Proszę, żeby ktoś to napisał zrozumiale bo znalazłem już odpowiedź na podobne pytanie i nic nie wywnioskowałem z niej :slight_smile:

Nie będę Ci pisał instrukcji, bo masz ją na pewno dostarczoną z urządzeniem, opiszę Ci tylko co znaczą te opcje.

Service select ( TCP / UDP /BOTH ) protocol - wybierasz dla jakiego protokołu ma być ustawiona reguła, TCP bądź UDP, lub dla obu (both);

Public Start Port - port publiczny, pod jakim ma być widoczna usługa, port początkowy (tych pól najczęściej nie trzeba uzupełniać);

Public End Port - jak wyżej, port końcowy (jeśli ma być zakres portów)

Mapped Private IP Address - adres prywatny, na którym działa usługa, czyli adres komputera w sieci LAN;

Mapped Private Port - port, na którym działa usługa.

Nie będę Ci pisał instrukcji, bo masz ją na pewno dostarczoną z urządzeniem, opiszę Ci tylko co znaczą te opcje.

właśnie prosiłem by ktoś uzupełnił tylko mi to trochę i mnie nakierował, ale dzięki za jakąkolwiek pomoc

No to wyjaśniłem Ci co dane pole oznacza, jak je wypełnić to już Ty musisz wiedzieć, znasz adresy, znasz porty, więcej Ci nie potrzeba.