Odchudzanie systemu nLite

(ByczY) #1

Witam. Ostatnio dość często sypie mi się system, nie z winy samego systemu czy też sprzętu ale z mojej, dużo instaluje, konfiguruje, optymalizuje itp Ciągłe stawianie systemu od nowa mnie dobija totalnie, pół dnia instalowania oprogramowania tylko po to, żeby jutro robić to od nowa. Doszedłem więc do wniosku, że zrobię sobie własnego xp za pomocą nlite przy czym maksymalnie go odchudzę (ponieważ i tak większości aplikacji od MS nie używam, chociażby WMP, IE czy też defragmentator) zwłaszcza że system od nowa przy normalnym użytkowaniu stawiam co około 1 miesiąc :stuck_out_tongue:

Sama zabawa z nlite jest prosta, gorzej z tym że nie za bardzo wiem do czego te wszystkie aplikacje są potrzebne a sama myśl że mam na dysku coś za zawala miejsce i w dodatku jest nie używane po prostu rozkłada mnie na deski :confused:

Czy moglibyście wskazać mi opcję które nie są używane w systemie w ogóle takie jak (zdalne sterowanie) i przy okazji nie przyczynią się do padniętego systemu ? bardzo bym był wdzięczny zwłaszcza że z tym problemem nie próbuje się uporać już pierwszy raz.

3c0ba54dbcf0bb4dm.gifc362a2768c2a1532m.gif85a3c809ee18ea2fm.gif975494937c9e14eem.gif

cef510b25e138d5dm.gif

... tutaj nie za bardzo wiem jak dodać sterowniki od dźwięku (sound blaster) i grafiki (nvidia)

Mówiąc prościej, chce zrobić system maksymalnie zoptymalizowany nadający się do codziennej pracy.

DO MODERATORÓW

Proszę o nieusuwanie tego topicu, wiem że temat był poruszany kilkaset razy ale nie znalazłem odpowiedzi nawet na 50% moich pytań/wątpliwości. Dodam że użyłem opcji szukaj zarówno na forum jak i google.pl Uważam dodatkowo, że temat może się przydać wielu użytkownikom którzy borykają się z problemem tak samo jak ja.

Z góry dziękuje.

(Kolmar) #2

Zamieszczam poniższe linki, tak na wszelki wypadek, pewnie czytałeś ale nigdy nic nie wiadomo.

http://wiki.eeeuser.com/howto:nlitexp

(ByczY) #3

No jasne że czytałem i to nie raz :stuck_out_tongue: tylko tam są aby niektóre z tych aplikacji wypisane a mi zależy na tym żeby wyrzucić wszystkie śmieci i zbędności

(Kolmar) #4

No ...ja kiedyś też tak kombinowałem, aż w końcu przekombinowałem. Czasami nie warto odchudzać windę na maksa bo to się może zemścić i to bardzo :lol: .

(ByczY) #5

Słuchaj chodzi o to żeby ją odchudzić na tyle ile się da :stuck_out_tongue:

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 0:20 został dopisany post przez ByczY

Hmmm dość ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek czy ktoś mógł by je sprawdzić i powiedzieć czy będzie działało w na sprzęcie z siecią i nadawało się do codziennej pracy ?

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 11:42 został dopisany post przez ByczY

Halo czy nikt nie pomoże ?