Odczulem wyrazny spadek wydajnosci komputera dlaczego?

Czesc wszystkim!

Mam problem a mianowicie jak w temacie napisalem odczulem wyrazny spadek wydajnosci komputera. Zrobilem formata z miysla ze to cos da ale niestety nic to nie pomoglo. Mam problem z zasilaczem, aby wlaczyc komputer musze najpierw wylaczyz z tylu komputera zasilacz poczekac chwilke wlaczyc i dopiero normalnie przyciskiem “power” moge wlaczyc komputer. Dowiadywalem sie co do tego i prawdo podobnie nawala zasilacz z tad ten problem ale czy spadek wydajnosci jest spowodowany rowniez tym samym problemem ?

Prosze o pomoc jesli cos jest nie jasne to z chcecia dopowiem cos do tego problemu z gory DZIEKUJE!

P.S. Komp ma 2 lata

Bardzo możliwe.

Napisz jaki masz ten zasilacz ( marka+model ), i jaka reszta sprzętu.

Aton EPS-350ATX PFC (350W)

To będzie jakiś szrot :stuck_out_tongue:

Radziłbym go wymienić na coś godnego zaufania.

Moim zdaniem zasilacz nie jest super ale również nie słabizna.

Czy wyłączyłeś zbędne funkcje, usługi itp. ?

Jest ich dużo a po ich wyłączeniu komputer może być min. dwa razy mocniejszy.

Istnieje jeszcze takie pojęcie jak odchudzanie komputera. :slight_smile:

Tutaj nie chodzi o to czy jest słaby czy mocny, tylko że może już padać, zresztą takie szroty często nie trzymają napięć i komputer może pracować niestabilnie ;]

Jasne…

Komputer można odchudzić poprzez wyjęcie np. dysku twardego :x

XMan Twoje posty to zgroza…

“Odchudzać” można co najwyżej system, a nie komputer, i również nijak się to ma do pracy zasilacza :roll:

Inoke Jak masz możliwość to pożycz od kogoś zasilacz, i sprawdź czy problem nadal występuje.

Zasilacz pewnie i tak wymienie z tym ze o zasilaczach raczej wiem malo nie wiem jaki model i jaka marke wybrac.

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty … _350w.aspx ten zasilacz mam na oku ale moze jakis tanszy odpowiedik albo calkiem co innego bo ten jest kiepski (nie wiem czy jest :))

Napisz jaką masz resztę sprzętu, to dobierzemy jakiś odpowiedni zasilacz.

I ile możesz przeznaczyć kasy na zasilacz ?

Modecomy Feel mnie są dobrymi zasilaczami. Dobre są Modecomy MC.

Temat jest w złym dziale.

Takie posty są zgrozą i bzdetami !

Twoje porady to odrazu wymień i zapłać / najlepiej kup sobie nowego kompa /.

To są najgorsze porady i najgłupsze bo tyle to każdy potrafi. :stuck_out_tongue:

/ nie jestem smarkaczem /.

pl.gl. asus k8n

Procesor ATHLON 64 2800 s754

512 DDRAM Pc400

Radeon 9600 256/128 Bit

dysk twardy 120GB WD 8MB 7200RPM

Nagrywarka DVD NEC3540

+myszka i klawiatura (i inne spontaniczne urzadzenia) ;p

A piszesz jakbyś dopiero co wyszedł z przedszkola…

Jak zaczniesz czytać moje posty uważnie i ze zrozumieniem to wróć tutaj i dopiero coś napisz.

Inoke Delta / Fortron / Amacrox Warrior /

Ale najpierw zrób tak jak napisałem wcześniej:

Wtedy będziesz miał pewność że to wina zasilacza :slight_smile:

dzieki za wszystko ale moze ma ktos inne zdanie na ten temat ? moze to jednak nie wina zasilacza ? Poztaram sie zalatwic sobie jakis zasilacz zeby sprawdzic czy to cos zmieni ale nie chce kupowac nic pochopnie bo to moze mnie rozczarowac i troche kosztowac …

Dlatego napisałem żeby najpierw pożyczyć zasilacz, i spróbować na innym czy problem nadal występuje.

Jak już sprawdzisz kompa na innym zasilaczu to daj tutaj znać, ale moim zdaniem na innym sprawnym zasilaczu wszystko będzie dobrze śmigało.

dzieki! !!

Różnie mówią ale ja mówię że są trzy ostatnie rzeczy:

  1. Format

  2. Nowe części

  3. Nowy komputer

Oto moje rady :

Menu Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia

zaznacz tylko :

v Pokaż cienie pod wskażnikiem myszy

v Pokaż przezroczysty prostokąt zaznaczenia

v Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

v Użyj obrazu tła dla każdego typu folderów

v Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

v Wygładż krawędzie czcionek ekranowych

/ jeżeli będziesz chciał coś włączyć to zawsze możesz to zrobić /.

Przeczytaj :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

http://www.searchengines.pl/index.php?s … =7723&st=0

Póżniej możesz dopiero myśleć o innych przyczynach i podjąć prawidłową decyzję. :slight_smile: