Odczyt z udpstepnionych plików w sieci

Witam!

Mój problem przedstawia się następująco:

Mam dwa komputery spięte w sieci przez router (do routera jest podłączony modem z UPC). Na obydwu komputerach jest internet. Komputery widzą siebie na wzajem w sieci. Mogą się swobodnie pingować, oraz wchodzić w udostępniane foldery.

Problem zaczyna się wtedy kiedy z jednego komputera (laptop) chce odtworzyć sobie muzykę znajdująca się na drugim komputerze (stacjonarny). Folder jest udostępniony, można bezproblemowo wejść w jego podfoldery ale nie można otworzyć żadnego pliku z muzyką. Żeby rozwiać wątpliwości, na “laptopie” spokojnie można odtwarzać pliki muzyczne (mowa oczywiście o plikach muzycznych fizycznie znajdujących się na laptopie).

Pliki oczywiście da się normalnie odtworzyć na “stacjonarnym”, tak więc są sprawne.

Dodatkowo, dla zwiększenia chaosu (:P) dodam, że mam tez udostępniony napęd, to spokojnie można odtworzyć znajdujący się na nim przykładowo film lub muzykę.

Zmiana nazwy folderu nie pomaga.

Reasumując. Nie można otworzyć żadnego pliku z jednego udostępnionego folderu, ale z drugiego udostępnionego folderu można już to bezproblemowo zrobić.

Nie rozumiem w czym leży problem.

Może w uprawnieniach do tego folderu?

W uprawnieniach jest automatycznie ustawiona przynależność do Administratorzy, stworzyłem nowego użytkownika z uprawnieniami Administratora i z laptopa kiedy spytał o dane, podałem nazwę, hasło i dopiero wtedy mogłem w ogóle wejść do jakiegokolwiek udostępnionego folderu.

Uprawnienia są wszędzie takie same, lecz właśnie w tym jednym folderze nie mogę odtworzyć żadnego pliku.