Odczytanie hasła z biosu


(Kacper1344) #1

Witam :smiley: .Mam taki problem otóż mam założone hasło w biosie przez rodziców abym długo przy kompie nie siedział.Gdy wracam ze szkoły o 12 a rodzice o 18 to trochę mi sie nudzi :stuck_out_tongue: bez kompa.Dlatego mam prośbę.Czy można jakoś odczytać hasło z biosu abym sobie mógł wchodzić na kompa :lol:


(Longhorn2009) #2

Jaką masz płytę główną?

Zresetuj BIOS, a potem ustaw “swoje” hasło i już :mrgreen:


(Kacper1344) #3

a nie da się odczytać tego hasła :stuck_out_tongue: nie ustawie swojego bo rodzice się skapną i będę miał przechlapane :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

hmm… co do płyty głównej to na ulotce pisze: Gigabyte S-series Motherboard Supports Intel Core 2 Multi Core Processors


(Sp5fw) #4

A ja uważam, że skoro rodzice zastosowali hasło na biosie, to mają ku temu powód. Ja odradzam kombinowanie z obejściem hasła. Może rodzic się zdenerwować i zlikwiduje kompa… i co wtedy ?? Z pewnością rodzice nie chcą dla Ciebie źle!


(Kacper1344) #5

była umowa będzie nowy komp będzie hasło a zreszta słabo się ucze :stuck_out_tongue: pozatym było hasło w systemie ale szybko je złamałem :mrgreen:


(popula) #6

Może poświęć więcej czasu na naukę, to rodzice nie będą ograniczać ci dostępu do kompa. Pod warunkiem, że z tego siedzenia nad książkami, coś dobrego wyniknie :shock:


(walker123) #7

Dobra, już widać że jesteś ojcem… :stuck_out_tongue:

Do autora, też się słabo ucze, ale moi rodzice nie kumają tak kompa żeby mi hasło założył… Chociaż szlabany pojawiają się czasami. :mrgreen:

Aha, widziałem taki program ale nie do końca jestem pewien czy mogę tu go napisać…

Poszukaj a napewno znajdziesz. :slight_smile:


(Narv) #8

Istnieją uniwersalne (zastępcze) hasła do BIOS’a ale nie mogę zapewnić, że będą działać.

Sprawdzasz rodzaj BIOS’a zastosowanego na swojej płycie głównej (AMI BIOS, AWARD BIOS lub PHOENIX BIOS - informacja o rodzaju BIOS’a wyświetla się chociażby podczas uruchomienia komputera) i wpisujesz odpowiednie hasła. Jeżeli żadne nie poskutkuje, sprawdzasz producenta płyty głównej (w przypadku laptopa będzie to jego producent, tak samo w przypadku zestawów komputerowych, np. firmy DELL) i następnie próbujesz haseł do niego przypisanych.

Pamiętaj tylko, że skoro rodzice nałożyli ci takie ograniczenie, to musieli mieć ku temu powód - np. to jak sam napisałeś “że słabo się uczysz”. Uczysz się dla siebie, a nie dla innych. Olewając naukę szkodzisz tylko sam sobie - pomyśl o tym zanim zaczniesz nadużywać tych haseł i siedzieć całymi dniami przed komputerem.


(Longhorn2009) #9

Ja mam średnią 4,6 i mi rodzice nic nie zakazują :stuck_out_tongue:


(Kacper1344) #10

Ja się źle nie uczę mam średnią 3.9.Tylko mam wymagających rodziców :stuck_out_tongue:


(Marcinch7) #11

http://www.ehaker.com/bios/1/

http://computersun.pl/bios/narzedzia/

http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

do wyboru do koloru…


(walker123) #12

3.9! Chciałbym taką… :stuck_out_tongue:

Pewnie rodzice chcą ponad 4.0 ;D