Odczytanie IP z routera


(Shiva) #1

Witam,

mój router jest pociągnięty kablem do admina, ale chciałbym ominąć router i poprostu kablem odrazu podłączyć się do komputera. Jak mogę odczytać z routera w którym są wpisane wszelkie IP i DNS? By móc je wpisać bezpośrednio w komputerze (TCP/IP)


(Drobok) #2

Nie musisz korzystać z routera o ile to nie jest sieć bezprzewodowa, lub po łączu telefonicznym (gdzie router jest modemem)

Albo podłączasz normalnie kablem i działa, albo wtyczka nie pasuje i potrzebujesz modemu (ew twojego routera który chcesz usunąć), istnieje jeszcze możliwość filtrowania mac. Dane które potrzebujesz w zależności od routera powinny być w zakładce ala "network >> wan"


(Shiva) #3

Ale jeśli mam wpisane DNS i IP w routerze to jak go omine to chyba powinienem go wpisać w protokole sieciowym w komputerze, racja?

-- Dodane 02.06.2011 (Cz) 16:38 --

Ok można zamknąć, inaczej to ogarnąłem


(Drobok) #4

Slivia, wszystko zależy od dostawcy neta. Większość ma włączone dhcp. Więc wystarczy podpiąć kabel :stuck_out_tongue:


(Qba Lukaszczyk) #5

Możesz napisać jak? Może się komuś przydać.


(scripter1) #6

Często w sieci jest włączone DHCP i wystarczy wpiąć wtyczkę do karty sieciowej i ustawić wszystko na automatyczne wykrywanie.

Jeśli to nie wystarczy to zwykle można informacje o konfiguracji uzyskać od admina.

Aby odczytać takie dane z routera to musisz się do niego zalogować, zwykle się to odbywa wpisują w przeglądarkę jego adres ip.